Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 19:36 Bu haber 552 kez okundu
 
Venezuela seferlerini artırdı
Latin Amerika ülkelerinden Türkiye'ye gelişlerde yaşanan artışlar üzerine Türk Hava Yolları da Venezuela seferlerini artırdı.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Venezuela seferlerini artırdı

Latin Amerika ülkelerinden Türkiye'ye gelişlerde yaşanan artışlar bu yıl da devam ederken, 2018 yılında Latin Amerika ülkelerinden 265 bin kişi Türkiye'ye geldi. 2019 yılı Ocak ve Nisan döneminde yüzde 28 artışla 75 bin kişi Türkiye'yi ziyaret ederken, Türk Hava Yolları da gelişlerdeki artışa paralel olarak İstanbul aktarmalı uçmak isteyen transit yolcuların da ilgisi ile Latin Amerika pazarından daha çok pay almaya başladı. 

 

THY tarafından 2016 yılı Aralık ayından itibaren 305 yolcu kapasiteli Airbus 330 tipi uçaklarla haftada üç sefer olarak düzenlenen İstanbul-Havana(Küba)-Karakas(Venezuela) seferlerinde doluluk oranları da yolcu sayısı da arttı. Türk Hava Yolları'nın bu yılın ilk 4 ayında Latin Amerika uçuşlarında doluluk oranları yüzde 86,8'e çıkarken taşıdığı yolcu sayısı ise 34 bin oldu. Özellikle inanç turizmi için gelişler, THY'nin Latin ülkelerinden taşıdığı yolcu sayısını daha da artırdı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Venezuela, seferlerini, artırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı