Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:05 Bu haber 944 kez okundu
 
Yandex, Bayram tatilinde yola çıkmak için en uygun günleri ve saatleri açıkladı
Geçtiğimiz dönemlerin verilerini analiz ederek bayram trafiğinden kurtulmanın yollarını belirleyen Yandex, yola çıkmak için en uygun günleri ve saatleri açıkladı.
GÜNCEL Haberi
Yandex, Bayram tatilinde yola çıkmak için en uygun günleri ve saatleri açıkladı

Geçtiğimiz dönemlerin verilerini analiz ederek bayram trafiğinden kurtulmanın yollarını belirleyen Yandex, yola çıkmak için en uygun günleri ve saatleri açıkladı. Yandex Navigasyon, her bayram tatili öncesinde yaptığı gibi yola çıkacak kullanıcıları için bayram trafiği analizi hazırladı.

 

Son üç bayram tatili dönemindeki trafik yoğunluğu göz önüne alındığı zaman en fazla yola çıkılan günün, bayramdan önceki cuma günü olduğu görülürken, Cuma günü öğleden önce hareket edenler trafiğe daha az takılıyor. Yandex bu yıl da kullanıcılarına 9 Ağustos Cuma günü öğleden önce yola çıkmayı öneriyor. Cuma öğleden sonra ise trafik yoğunluğun artması bekleniyor. Daha trafiksiz bir yolculuk için bir diğer ideal zamanlama ise 10 Ağustos Cumartesi öğleden sonra saatleri olarak gözüküyor.

 

Tatilin ilk gününde İstanbul – İzmit arasına dikkat

Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde İstanbul – İzmit arasında trafiğin normal bir güne göre yüzde 200 artarak ortalama 90 dakikadan 270 dakikaya kadar çıkması bekleniyor.
 


İzmit – Gerede arasında yolculuk süresi yüzde 114 artıyor

Bu iki bölge arasındaki yolculuk normal bir günde ortalama 100 – 120 dakika sürüyor. Bayramda ise aynı yolculuğun ortalama yüzde 114 artarak, 235 dakikaya çıkması öngörülüyor. 

Osmangazi Köprüsü üzerinden Dilovası – Balıkesir rotasında yüzde 100’ü geçen yoğunluk artışı

Dilovası üzerinden Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak Balıkesir’e varış rotası normal bir günde ortalama 145 dakika sürerken, bayram öncesinde bu sürenin 300 dakikaya kadar artması bekleniyor. Pazar günü 12.00’den sonra ise trafik yoğunluğunun normal bir güne yaklaşması, beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

 

Balıkesir – Akhisar – İzmir arasında yolculuk süresi 155 dakika olacak

Trafikteki maksimum seviyeye 10 Ağustos Cumartesi günü 6.00 – 18.00 saatleri arasında ulaşılması bekleniyor.


Akdeniz’in en yoğun güzergahlardan biri: Antalya Merkez – Alanya – Gazipaşa

Bu noktalar arası yolculuk süresi normal bir zamanda 115 dakika iken, bayramda bu ortalamanın 160 dakikaya çıkması bekleniyor. Söz konusu yüzde 40’lık trafik yoğunluğu artışının, 10 Ağustos Cumartesi günü 9.00’dan başlayarak aynı günün akşamına kadar sürmesi öngörülüyor.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör: Barış Çetin
Etiketler: Bayram trafiği, Osmangazi köprüsü, Otoyol geçiş, Yandex
Yorumlar
Haber Yazılımı