Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 11:34 Bu haber 1219 kez okundu
 
Yunanistan'ın Bodrum'u Türk yatırımcıları bekliyor
Bodrum’a benzerliğiyle dikkat çeken Yunanistan’ın gözde turizm bölgesi Halkidiki Türk yatırımcıları bekliyor.
DÜNYADAN Haberi
Yunanistan'ın Bodrum'u Türk yatırımcıları bekliyor

Bodrum’a benzerliği ile dikkat çeken Yunanistan’ın gözde turizm bölgesi Halkidiki Türk yatırımcıları bekliyor. Bölge, Türkiye’nin yanı sıra Balkan ülkeleri ve Avrupa’dan yılda 10 milyonun üzerinde turist çekiyor.

 

Yakınlığından dolayı Türkiye'den yoğun turist alan Halkidiki Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Yannis Laspas, Türk turizminin hızla geliştiğini ve Türk yatırımcıları bölgelerinde görmekten mutluluk duyacaklarını söyledi. 

 

Alman Frauport tarafından işletilen Selanik Havalimanının önümüzdeki yıl tam kapasiteyle hizmet vereceğine ve bu sayede bölgedeki turizm trafiğinin de üst noktalara taşınacağına dikkat çeken Laspas ''İşbirliğine açığız. Bölgemiz büyük potansiyele sahip. Türkiye hizmet sahasındaki deneyimini bizimle paylaşabilir. Halkidiki bölgesinin en çok turist ağırlayan lokasyonu Kassandra'ya Türklerin ilgisi oldukça fazla. Bu ilgi her iki tarafın yatırımcıları için geniş fırsatlar taşıyor'' dedi.

 

Kassandra Belediyesi Turizm ve Tanıtım Komisyonu Başkanı Maria Papadimitriou da, Türkiye’den hem turist, hem de yatırımcı beklediklerini dile getirdi

Halkidiki'nin avantajları neler?

Üç yarımadadan oluşan ve her biri turizmde önemli potansiyele sahip olan Yunanistan’ın en gözde turizm merkezlerinden Halkidiki’nin en çok tesise sahip olan Kassandra Yarımadası, denizi kadar gece eğlenceleri ile de tanınıyor. Bölge ayrıca antik kalıntılarıyla da büyük ilgi çekiyor. Elektrik, vergi, personel giderleri gibi giderlerin yüksek olmasına karşın başta et ve alkol olmak üzere birçok kalemde dühü düşük maliyetli hizmet vermek mümkün. Bazı yönlerden Türkiye’ye göre daha avantajlı. Konaklama tesisleri sayısal açıdan yüksek seviyede olsa da yenileme ihtiyacı var. Türkiye için önemi büyük olan Selanik’e bir saatlik mesafede olması, bölgenin deniz ve eğlence turizmi kadar kültür turizmine yönelik de cazibesini ortaya koyuyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Yunanistan'ın, Bodrum'u, Türk, yatırımcıları, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı