Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 13:50 Bu haber 3960 kez okundu
 
Yurt dışına çıkacaklar dikkat! O süre değişti
Yurt dışına çıkacak olanları yakından ilgilendiren bir karar alındı.
GÜNCEL Haberi
Yurt dışına çıkacaklar dikkat! O süre değişti

Yurt dışına çıkacak olanları yakından ilgilendiren bir karar alındı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından Eski 15 TL olan yurt dışı çıkış harç pulunun 50 TL'lik yeni pullarla değişimi için Ağustos ve Eylül sonu olarak bildirilen değişim süresi 31 Ekim olarak belirlendi. Böylelikle değişim süresi üçüncü kez uzatılmış oldu.

 

19 Temmuz'da yurt dışı çıkış harç pulu bedelinin 15 TL'den 50 TL'ye çıkarıldığı anımsatıldığı Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün yurt dışı çıkış harç puluna ilişkin yaptığı duyuruda şunlar kaydedildi:

"Eski tip yapışkanlı yurt dışı çıkış harç pullarının değişimi hakkında bakanlığımıza ulaşan bilgilerde; kurum ve kuruluşlar ile kişilerce toplu olarak alınan harç pullarının belirlenen değişim süresi içerisinde muhtelif nedenlerle değiştirilemediği ve bu nedenle mağduriyet yaşandığı bildirilmektedir. Mağduriyetin önlenmesi açısından söz konusu eski tip yapışkanlı yurt dışı çıkış harç pullarının yeni harç pulları ile değişim süresi 31 Ekim mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır."

 

İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanları'nda hizmete sunulan yurt dışı çıkış harç pulu makineleri için pilot uygulama devam ediyor

 

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yurt, dışına, çıkacaklar, dikkat!, O, süre, değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı