• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'Halk yolsuz kaldı, Bakan Ersoy yolunu buldu'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2022 Bütçesi görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Mürsel Alban açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
'Halk yolsuz kaldı, Bakan Ersoy yolunu buldu'
13 Aralık 2021 - 18:01
Reklam
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum Torba’daki bir yolu, kendi şirketine ait otelin arazisine kattığını iddia eden ve elinde torbayla kürsüye çıkan  CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban Muğla'da Torba halkının yolsuz kaldığını, Bakan Ersoy'un yolunu bulup yolu parseline katarak satın aldığını söyledi.

CHP Muğla Milletvekili Alban şöyle devam etti: “Bu maliye arazisinde, bu arsada, burada halkın hakkı vardır, tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır, Sizin kamunun mallarını kendi şirketlerine peşkeş çekmekten dolayı burada bütçe konuşması değil, gelip burada hakkın önünde evet, ben bunları yaptım, ben istifa ediyorum, doğrudur bunlar demeniz lazım, sizi istifaya davet ediyorum. Yok, eğer bunlar yanlış, bunlar yanlış bilgi diyorsanız, bütün Genel Kurula hitap ediyorum; buyurun, bir araştırma komisyonu kuralım bu süreci baştan sona araştırsın. Yüreğin yetiyorsa gel ya istifa et ya araştırma komisyonu öner Sayın Bakan.''


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    11 ay önce
    Yönetilemiyerek HEBA Olan turizmde.. Hakim zihniyet ''Bakanlığın özel sektör işi gibi yönetilmesi tercih ediliyorsa'' TOLUMSAL ÇIKARLARIN ÖZEL ÇIKARLAR UĞRUNA HARCANMASI da RACON OLARAK Kabul edilmesi gibi bir ''oyunun kuralı'' açığa çıkar ve BAŞA GELENLER DE Güzelce SİNEYE ÇEKİLİR..!