Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hangi ülke vatandaşları ne kadar tatil planı yapıyor? İşte anket sonuçları

ITB Berlin Turizm Fuarı’nın düzenleyicisi şirket ile araştırma enstitüsü Statista 2021 turizm sezonuna yönelik bir anket gerçekleştirdi.

  • Reklam
Hangi ülke vatandaşları ne kadar tatil planı yapıyor? İşte anket sonuçları
03 Mart 2021 - 00:04
Reklam
Almanya, ABD ve Çin'de online ortamda düzenlenen ankette kimin tatil planı yaptığı, nerede ve nasıl bir tatil yapmayı planladığının yanı sıra koronavirüs salgınının seyahat davranışına etkisine ilişkin sorulara yanıt arandı.

Gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre insanlar tekrar seyahat etmek istiyor ve katılımcıların büyük çoğunluğu 2021 turizm sezonunda seyahat planlıyor.


ITB Berlin Turizm Fuarı’nın düzenleyicisi şirket ile araştırma enstitüsü Statista tarafından gerçekleştirilen ankete katılan Alman vatandaşlarının yüzde 37'si, Amerikalıların yüzde 42'si ve Çinlilerin yüzde 66'sı 2021 turizm sezonunda bir veya daha fazla seyahat planladığını belirtti.


Anket sonuçlarına göre Almanya, ABD ve Çin'de 2021 sezonunda seyahat planı yapanlar daha önceki yıllara oranda çok daha fazla para harcamayı planlıyor.

Almanya ve ABD'de ankete katılanların yüzde 25'i ve Çin vatandaşlarının yüzde 35'ten fazlası önümüzdeki 12 ay boyunca geçmiş döneme kıyasla tatil amaçlı gerçekleştirecekleri seyahatler için daha fazla para harcayacaklarını belirtirken bu yıl seyahat etmeyi planlamayan insanların çoğu bunun koronavirüs salgını nedeniyle olduğunu söyledi.

Görüşülen kişilere tatil amaçlı seyahat planlarına ek olarak olası iş gezileri hakkında sorular da soruldu.

Tatil amaçlı gerçekleştirilecek seyahatlerin aksine iş seyahatlerine ilişkin bulgular düşüş eğilimine işaret ederken Almanların yüzde 65'i, Amerikalıların yüzde 66'sı ve Çin vatandaşlarının yüzde 63'ü 2021 yılında daha az iş gezisi yapacağını söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum