• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Hisselerine tedbir uygulanmıştı! Martı Myra Otel ile ilgili önemli gelişme

Martı Grubu ile Denizbank arasındaki borç yapılandırma konusunda önemli bir gelişme yaşandı.

  • Reklam
Hisselerine tedbir uygulanmıştı! Martı Myra Otel ile ilgili önemli gelişme
19 Mart 2021 - 13:27
Reklam
Geçtiğimiz hafta Borsa İstanbul yönetimi tarafından Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu, Martı Myra Otel'i de bünyesinde barındıran Martı GYO'nun volatil seyreden Martı Otel (#MARTI) hisselerinde tedbir uygulanmasına karar verildiği açıklanması sonrasında yeni bir gelişme yaşandı.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MARTI paylarında 15/03/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/03/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağı belirtilmesinin ardından Denizbank’a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılan Martı Myra Otel’i ile gündeme gelen Martı Grubu, borçlarını tekrar yapılandırdı.


Buna göre Denizbank, Martı Grubu ile olan 139 milyon dolarlık alacağını 9 yıl vadeli olarak yeniden yapılandıracak.


Ocak ayı başında Kemer’in 5 yıldızlı otelleri arasında yer alan 553 odalı ve 1.209 yatak kapasiteli otel için Denizbank ile Martı Grubu arasında yeni bir anlaşmaya varıldığı duyurulmuş, Martı Myra Otel, satışının ertelenmesi için İcra Müdürlüğü’ne şu yazı ile başvuru yapmıştı:

''18.12.2019 tarihli açıklamamızda belirtilen icraen satışı istenen bir taşınmazımıza ilişkin, 10.01.2020 tarihi itibariyle gerek Denizbank AŞ ve Deniz Faktoring AŞ gerekse Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından satışın ertelenmesi konusunda İstanbul 10. İcra Müdürlüğü’ne yazılı başvuruda bulunulmuştur. Şirketimiz ve Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından Denizbank AŞ ve Deniz Faktoring AŞ’den kullanılmış olan finansal tablolarımızda yer alan kredilerimizin yeniden yapılandırmasına ilişkin protokol görüşmeleri devam etmektedir. Gelişmeler tam ve zamanında kamu ile paylaşılacaktır.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum