• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı sınavlarında usulsüzlük! Hülle atamalar ortaya çıktı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın şube müdürlüğü sınavının yazılı kısmında yüksek puan alanların, mülakat ve sözlü kısmında düşük puanlar verilerek elendiğini söyledi.

  • Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı sınavlarında usulsüzlük! Hülle atamalar ortaya çıktı
25 Ekim 2021 - 02:20
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı’nın yazılısından 90 ve 95 puan alanların düşük sözlü notları ile elendiğine dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi 77, 79, 79.17 gibi puan alanların yüksek sözlü notları ile asil listede yer aldığını kaydetti.

Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nde sınavsız olarak, hülle yolu ile müdür atamaları yapıldığını belirten İlgezdi genel müdürlükte halen şoförlük ve sekreterlik yapan personelin sınavsız şube müdürü olarak atandığını kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın şube müdürlüğü sınavının yazılı kısmında yüksek puan alanların, sözlü kısmında düşük puanlar verilerek elendiğini söyleyen İlgezdi yazılı sınavda 10-12 puan düşük alanların ise yüksek sözlü puanları ile asil listeye alındığına dikkat çekti.


Bunun torpilin, insan kayırmanın itirafı olduğunun altını çizen ve Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nde 2017-2021 yılları arasında şube müdürü olanlara işaret eden İlgezdi yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


''Sınavları kazanamayanlar sınavsız kadro olan müdür yardımcılığına atanıp merkeze şube müdürü olarak geçiyor. Sınavdan yüksek puan alanlar da eleniyor. Böyle bir adalet ve etik olamaz. Sadece Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nden hülle yolu ile şube müdürü olan 11 isimi tespit ettik. 12. isim için de çalışma yapıldığını biliyoruz. Ankara Opera ve Bale Müdürlüğü’nde boş bulunan müdür yardımcılığı kadrosuna hülleyle ataması yapılacak bir isim konuşuluyor.''


Hülle ile şube müdürü olanlar arasında 3 şoför bulunduğunu aktaran ve şube müdürü olarak atanan şoförlerden birinin şeflik sınavında 48,98 puan alarak başarısız olduğu halde hülle ile şube müdürü yapıldığını ve halen şoförlük yapmaya devam ettiğini belirterek genel müdürlük sekreterinin de hülle yoluyla şube müdürü olarak atandığını ama sekreterlik görevini sürdürmeye devam ettiğini belirten İlgezdi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda adaletin ve liyakatin yok olduğunu aktardı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ferzande ar
    2 ay önce
    Aynısı Şeflik sınavında da yapıldı yüksek puan personel den birçoğu atanmadı kimlerin atandığı ,atama listesi yayınlanmadı kimlerin atandığı belli edilmedi , yüksek puan alan veyedekte bekleyen personel dururken Bakanlık yakın zamanda yeniden sınav açacağı söyleniyor.Devlete zarardan başka birşey değil. madem yeniden sınav yapılacak ozaman yedekler neden orda bekletildi.