Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Marmaris Martı Resort Hotel de alevlere teslim oldu!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Marmaris İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkiinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda çıkan yangın otelleri etkilemeye devam ediyor.

Marmaris Martı Resort Hotel de alevlere teslim oldu!
29 Temmuz 2021 - 21:40
Reklam
Yangının yerleşim yerlerine yakın olmasından dolayı bölgedeki otel ve sitelerde de önlem alınırken Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve tekrardan ağaçlandırılacağı söylenen orman arazisine yapılan Titanic Bodrum Deluxe Hotel bölgede çıkan yangında alevlerin ortasında kaldı.

Muğla ili Marmaris ilçesi İçmeler mevkiinde çıkan yangından etkilenen bir diğer tesis olan Martı Resort Hotel'in de boşaltığı bildirilirken konuyla ilgili olarak otel yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Muğla ili Marmaris ilçesi içmeler mevkiinde meydana gelen orman yangını dolayısıyla hem misafirlerimizin hem de tesislerimizin güvenliği açısından içmeler Martı Resort otelimiz boşaltılarak misafirlerimiz diğer tesisimiz Martı la Perla otelimize nakil edilmiştir. Tesisimizin ve misafirlerimizin güvenliği için her türlü tedbir ivedilikle alınmıştır.'' 


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgede çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada ''Marmaris’teki orman yangınına 30 arazöz, 5 helikopter, 1 uçakla müdahale ediyoruz. Dualarımız ormanın kahramanlarıyla'' ifadelerini kullanırken son dakika haberine göre yangına oyun oynayan iki çocuğun neden olduğu da iddia edildi.


Ekipler bir anda büyüyen yangın karşısında alevleri söndürmek için yoğun çaba sarf ederken, çalışmalara vatandaşlar da destek veriyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum