Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Martı Otel'den rekor hisse satışı!

Martı Otel, kontrolündeki Martı GYO hisselerini satışa hazır hale getirebilmek için SPK’ya yaptığı başvuru sonucu ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Reklam
Martı Otel'den rekor hisse satışı!
12 Mayıs 2021 - 17:11
Özermayesi eksiye geçen ve borç sorunlarıyla boğuşan Martı Otel, kontrolündeki Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisselerini satışa hazır hale getirebilmek için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurduğunu duyurmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Borsa İstanbul yönetimi tarafından Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu, Martı Myra Otel'i de bünyesinde barındıran Martı GYO'nun volatil seyreden Martı Otel hisselerinde tedbir uygulanmasına karar verildiği açıklanması sonrasında Denizbank’a olan borçları nedeni ile icradan satışa çıkarılan Martı Myra Otel ile gündeme gelen Martı Grubu'nda önemli bir gelişme daha yaşandı.

Martı Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından hisse satışı ile ilgili olarak Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer vevrildi:

''Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin çıkarılmış sermayesinde sahip olduğumuz 31.544.907,272 TL nominal değerli C grubu payların borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan pay satış bilgi formu Sermaye Piyasası Kurulu'nun 28.01.2021 tarih ve 5/110 sayılı kararı ile onaylanmış ve 04.02.2021 tarihinde KAP'ta duyurulmuştur. Söz konusu pay satış bilgi formu çerçevesinde 23.03.2021 tarihinde 31.544.907,272 adet payın tamamı Şirketimizin finansman sağlama amaçlarına teminat olarak konu edilebilmesi için borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmüştür.

Aynı amaçla, Şirket sermayesinin % 10,91'ine tekabül eden 12.000.000 TL nominal değerli 12.000.000 adet payın daha borsada işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi için hazırlanan pay satış bilgi formu onay başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu'na 12.05.2021 tarihinde yapılmıştır. Söz konusu paylar sadece teminata konu edilecek olup, gerek Martı Otel İşletmeleri A.Ş., gerekse kredi ödemesi muaccel hale gelmedikçe ilgili kredi kuruluşu tarafından satışa konu edilmeyecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.''

Nisan ayında yapılan geri alım sözleşmesi kapsamında; Martı Resort Otel ve La Perla Otel'in, Denizbank A.Ş. mülkiyetinde bulunduğu 5 (beş)+2 (iki)+2 (iki) yıl olmak üzere toplam 9 (dokuz) yıllık süre içerisinde İşletme Hakkı şirkette kalacak şekilde tesislerin kiracı sıfatıyla banka ile mutabık kalınan bedelle, hasılat kirası yöntemiyle işletilmesine devam edilmesine karar verilmişti.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum