• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sedat Peker'in dönen dolapları ifşa ettiği Gezinomi otel alacağını açıkladı!

Sedat Peker, Deli Çavuş adlı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla halka arzının şaibeli olduğunu ve dönen dolapları ifşa ettiği Gezinomi Seyahat otel almaya karar verdiğini duyurdu.

  • Reklam
Sedat Peker'in dönen dolapları ifşa ettiği Gezinomi otel alacağını açıkladı!
10 Eylül 2022 - 21:36
Reklam
Eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile Gezinomi Seyahat arasındaki kirli ilişkiyi ifşa eden Sedat Peker, attığı tweetlerde Taşkesenlioğlu'nun İstanbul'da 5 yıldızlı bir oteli olduğunu, otelin sahibinin Ali Ercan (Ercanlar Grup) olarak göründüğünü, Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun SPK başkanı olduğu dönemde bu kişinin şirketinin halka arz esildiğini, şirketin isminin QUA GRANITE ve GEZİNOMİ olduğunu belirtmişti. Peker ayrıca şirketlerin gizli ve büyük ortağının da Taşkesenlioğlu olduğunu ifşa etmişti.

Tüm bu gelişmelerin sonrasında Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) otel alımı için teklif verme kararı aldıkları yönünde açıklama yapıldı.


Gezinimi seyahat tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bir bankanın aktifinde yer alan, Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı otelin 120.000.000 TL bedelle satın alınması amacıyla teklif verilmesi için yönetim kurulu kararı alınmıştır. Teklif sonucu kamuoyuna ayrıca bildirilecektir.''

Gezinomi Seyahat hisseleri 14 liradan halka arz olmuş 10 milyon adet hisse Birincil Piyasa’da satılmıştı. Halka arz nedeniyle üç ayrı yatırımcı kategorisinde farklı talepler oluşsa da her üç kategoride tahsis edilen miktarın üzerinde talep gelmiş, Gezinomi Seyahat’in sermayesinin yüzde 9,8 payını merkezi İsviçre’de bulunan Rubellıus Capital AG firması satın almıştı. Birçok büyük halka arzda görülmeyen Rubellius Capital AG'nin Gezinomi hissesini nereden bulduğu, Ukrayna’nın işgaliyle turizm sektörü ile ilgili negatif beklentilerin ağırlık kazandığı bir dönemde İsviçre merkezli bir fonun gelip Türkiye’deki turizm sektörü şirketine yatırım yapıyor olması yatırımcıların kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep olmuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum