• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Sedat Peker'in ifşa ettiği Gezinomi hisselerinde manipülatif operasyon!

Sedat Peker'in Deli Çavuş adlı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla halka arzının şaibeli olduğunu ve dönen dolapları ifşa ettiği Gezinomi Seyahat hisselerinde manipülatif hareketler yaşandığı ortaya çıktı.

  • Reklam
Sedat Peker'in ifşa ettiği Gezinomi hisselerinde manipülatif operasyon!
12 Mart 2023 - 00:33
Reklam
Reklam
Reklam
Borsanın tartışmalı halka arzlarından olan Gezinomi Seyahat hisse senedinde yaşanan manipülatif hareketler yüzlerce yatırımcıyı canından bezdirirken hisse senedinde yaşanan sert tavan ve taban hareketler, son ayların en büyük manipülatif hareketi olarak yorumlanıyor.

8 Mart tarihinde en yüksek 5.92 TL gören, 5 Nisan tarihinde 19 liraya çıkan buradan gelen satışlarla 11.50 TL’ye gerileyen, yeniden senette yukarı hareket yapan grup bu kez fiyatı 1 hafta gibi kısa sürede 15 liranın üzerine attı. Senedi bu kez sert satışla bir kez daha 25 Mayıs tarihinde 11 liraya çeken grup kısa süre içerisinde bu kez tarihi zirveye yani 27 liraya yükseltti.


Özellikle telegram gruplarında senedin 100 lira olacağı yolundaki asılsız iddialar çok sayıda küçük yatırımcının bu seviyeden hisse almasına neden olsa da gelen alışlara grubun satış yapması ile birlikte yaklaşık 10 tabanla fiyat yeniden 11 liraya geriledi. Hisse senedinde aynı grubun bir kez daha hareket yaptığı ve cuma günü senede tavan yaptırdığı ortaya çıkarken uzmanlar yatırımcıların bu tür manipülatif hareketlere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. SPK’nın ise yaşanan manipülatif hareketler sonrasında nasıl bir tedbir kararı alacağı ise merakla bekleniyor.

Eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile Gezinomi Seyahat arasındaki kirli ilişkiyi ifşa eden Sedat Peker, attığı tweetlerde Taşkesenlioğlu'nun İstanbul'da 5 yıldızlı bir oteli olduğunu, otelin sahibinin Ali Ercan (Ercanlar Grup) olarak göründüğünü, Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun SPK başkanı olduğu dönemde bu kişinin şirketinin halka arz esildiğini, şirketin isminin QUA GRANITE ve GEZİNOMİ olduğunu belirtmişti. Peker ayrıca şirketlerin gizli ve büyük ortağının da Taşkesenlioğlu olduğunu ifşa etmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum