Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

SPK'dan ceza üzerine ceza alan Martı Otel'den yeni başvuru!

Bedelli sermaye artırımı sonrasında şirketin büyük ortağı olmaktan çıkan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Otel İşletmeleri tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yeni bir açıklama yapıldı.

  • Reklam
SPK'dan ceza üzerine ceza alan Martı Otel'den yeni başvuru!
01 Temmuz 2022 - 08:59
Reklam
Finansal tablolarda tespit edilen mevzuata aykırılıklar nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından ceza üzerine ceza alan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#MRGYO) ve Martı Otel İşletmeleri (#MARTI) ünvanlı şirketlerin hissedarlarını yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı.

Esas sözleşme tadiline ilişkin SPK'ya başvuru yapan Martı Otel İşletmeleri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada ''Şirketimiz esas sözleşmesinin Şirketin sermayesi başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesi hususunda uygun görüş almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na 30.06.2022 tarihinde başvuru yapılmıştır.'' bilgisi verildi.


TTYD Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Otel, şirketin sahip olduğu Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (#MRGYO) paylarından bir kısmının teminat amacıyla devredildiği kurum veya bu kurumun söz konusu payları devrettiği diğer kurumlar tarafından anılan payların borsada satışı nedeniyle, Martı GYO’da sahip olduğu 31.544.907,272 TL nominal değerli C grubu payların borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesini teminen şirket tarafından 04.02.2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP yayınlanan pay satış bilgi formuna aykırılık ortaya çıkması nedeniyle geçtiğimiz Şubat ayında 640 bin 442 TL idari para cezasına çarptırılmıştı.


Martı Otel'in 27 Nisan 2022 günü yüzde 400 bedelli sermaye artırımı sağladığı nakdin ağırlıklı kısmını borç ödemesinde kullandığına dikkat çekilirken kalan kısmın ise işletme sermayesi ve tesis modernizasyonu için değerlendirileceği, şirketin en son 2007 yılında bedelsiz hisse verirken arada geçen süre zarfında bir daha bedelsiz ya da nakit temettü ödemesi olmadığı belirtilmişti.

Özermayesi eksiye geçen ve borç sorunlarıyla boğuşan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu ve bedelli sermaye artırımı sonrasında büyük ortak Martı Otel İşletmeleri’nin şirketteki payı azalmış, bedelli sermaye artırımı öncesi şirketin büyük ortağı olan Martı Otel yüzde 47,85 paya sahipken sermaye artırım sonrası payı yüzde 27,48’e inmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum