Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TTYD Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Myra Otel icradan satışa çıktı

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Martı Grubu'na ait otel icradan satışa çıkarıldı.

  • Reklam
TTYD Başkanı Oya Narin'in sahibi olduğu Martı Myra Otel icradan satışa çıktı
18 Temmuz 2020 - 04:32
Reklam

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Martı Grubuna ait bir icradan satışa çıkarıldı.

Martı Grubu'ndan yaklaşık 1 milyar lira alacaklı olan özel bir banka, grup bünyesindeki 4 otelin satışını istemiş, bankanın talebi üzerine grup bünyesindeki 4 otelin kıymet takdiri işlemleri başlamış ve Antalya'nın turizm merkezi Kemer’de bulunan Martı Myra Oteli bu yılın Ocak ayı başında satışa çıkarılmış ancak bankayla Martı Grubu'nun yaptığı anlaşma sonucu otelin satışı ertelenmişti. Aradan geçen 7 ayda Martı Grubu'yla banka arasında anlaşma sağlanamayınca Kemer İcra Dairesi Martı Myra Otel'i yeniden satışa çıkardı.

1988 yılında işletmeye açılan, 89 bin 258 metrekarelik hazineye ait arazi üzerine kurulu ve 49 yıllık üst kullanım hakkı 2037 yılında sona erecek olan Martı Myra Otel'in icra ihalesini kazanan taraf, oteli 18 yıl daha işletebilecek.

Yayınlanan ihale ilanına göre 553 oda ve bin 209 yatak kapasiteli dev otel için 278 milyon 578 bin 131 liralık tahmini değer belirlenirken, TTYD Başkanı Oya Narin'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Martı Grubu'na ait otelin satışa çıkarılan varlıkları arasında binlerce ağaç ve süs bitkisi de bulunuyor.
 

İhale 6 Ekim'de

6 Ekim 2020 saat 11:00'de Merkez Mahallesi Yalı Cadddesi Kemer Belediye İçi Kültür Salonu Kemer/Antalya adresinde gerçekleştirilecek ilk ihale sonrasında Martı Myra Oteli için alıcı çıkmaması durumunda 3 Kasım 2020'de ikinci satışı ihalesi düzenlenecek.

Uzun yıllar Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın da başkanlığını yapan iş insanı Halit Narin’in temelini attığı Martı Otelleri AŞ, Türkiye’nin en eski turizm şirketlerinden biri konumunda. İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 1967 yılında yapılan Martı Otelleri’ne bağlı toplam yedi otel bulunuyor.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çerkezköy yüz mağdur vatandaş
    1 yıl önce
    vah vah çok üzüldüm, çok çok yazık olmuş yazık çok dürüst insanlar bunlar ..6 yıldır bizi mahkemelerde süründürüyor çoluk çocuğumuzun hakkını gasp ettiler mahkemede bizde hakkımızı arıyoruz arsa vadi ile bizim paralarımızı aldılar günün birinde verceğiz diyorlar inkar da etmiyorlar dürüst insanlar. bakmayın siz bizim söylediklerimize biz 100 kişi mağdur olduk diye sizde olacaksınız diye bir şey yok. Siz bunların sattığı önerdiği evraklardan kağıtlardan alabilirsiniz Siz de mağdur olacaksınız diye bir şey yok, biz yazılı sözleşme yaptık protokol yaptık aklımızı teslim etmedik,Siz aklınızı bile teslim edebilirsiniz onlar sizin yerinize düşünüp size para kazandırabilir,biz kazanamadık ama belki siz kazanırsınız biz 100 küçük yatırımcı atamızdan dedemizden kalan evimizde barkımızı kara gün için ayırdığımız Akakçemizi hepsini verdik hem de resmi kanaldan bu şahıslara ama hala tapumuzu da alamadık paramızı da geriye alamıyoruz. Bunlar güvenli arkadaşlardır güvenilir arkadaşlar hem de çok güvenilir dürüst arkadaşlar siz benim söylediğime bakmayın bist'in kararını da bakmayın siz alışveriş yapın bunlarla kazanırsınız hem de çok kazandırırlar size merak etmeyin çok dürüsttür Bunlardan çok alın fırsatları kaçırmayın, Bunlar fırsat zengini herkese fırsat sunar sakın paranızı üstüne yatarlar diye bir şey yaptığımıza gelmesin,,,,sizin kafanızı yormanıza gerek yok,paranızı ve aklımızı bunlara teslim edin.bunlar dahi insanlar,,,Elen musk, Bill Gates ve Jeff bezos bunların ayağına su dökemez..Ama niyetleri iyi değil tabiki,,, ülkemizin insanı ve devlet için faydalı vatandaşlarmı,düşünmek lazım