Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin en büyük fuar şirketlerindendi! İflas etti

1985 yılında İstanbul’da kurularak hizmet vermeye başlayan İstanbul Yeşilköy'de 150 bin metrekare kapalı ve 120 bin metrekare açık alana sahip fuar şirketi resmen iflas etti.

Reklam
Türkiye'nin en büyük fuar şirketlerindendi! İflas etti
21 Temmuz 2021 - 14:57
Reklam
Ceyda Erem'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığı, Türkiye’nin en büyük fuar şirketlerinden biri olan CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında Flap Kongre tarafından geçtiğimiz Şubat ayında alacakların tahsili için Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava 13 Temmuz 2021'de sonuçlandı ve mahkeme şirketin iflasına kararı verdi.

Ankara merkezli Flap Kongre'nin 822 bin 563 Euro alacağı için CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş için Bakırköy 1. İcra Dairesi tasfiye sürecini başlattı.

Mahkemenin iflas kararı almasının ardından yazılı bir açıklama yapan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem şu ifadeleri kullandı:

''Haberde bahsi geçen Ankaralı firmaya, 2017 yılında gerçekleştirecekleri bir toplantı için 8 yıl önce bir yer kiraladık. Yaptığımız sözleşmede mücbir sebep dışında iptalin söz konusu olmayacağı net bir şekilde ifade edilmişti. Ancak ortada mücbir bir sebep olmamasına rağmen etkinlikten 3 ay önce sözleşmeyi iptal etmek istediler ve yerel mahkemede dava açıldı. Biz de yerel mahkemede kaybedince Yargıtay'a Duruşmalı İtirazda bulunduk. Yargıtay da bu talebimizi kabul etti ve 14 Eylül 2021 tarihine gün verdi. Bütün avukatlarımızla o gün orada hazır olacak ve savunmamızı yapacağız.

CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş., 21 grup şirketimizden biridir. Bu çok eski bir dava ve şu an bu şirketimiz faal değildir. Hukuka güvenimiz tamdır. Yargı süreci de henüz tamamlanmış değil. Yargıtay'ın alacağı karara göre hareket edeceğiz. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Yargı sürecini tamamlanmasını bekliyoruz.''

Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. aleyhine karar verilmiş, Flap Kongre alacaklarını tahsil edememesi üzerine, Ankara 22. İcra Müdürlüğü kanalıyla icra takibi başlatmıştı. Mahkeme kararına dayanılarak başlatılan icra takibine ilişkin bir ödeme yapılmaması üzerine 26 Şube 2021 tarihinde Flap Kongre, CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. aleyhine iflas davası açmıştı.

1985 yılında İstanbul’da kurularak hizmet vermeye başlayan, bugüne kadar binin üzerinde fuar düzenleyen İstanbul Yeşilköy'de 150 bin metrekare kapalı ve 120 bin metrekare açık alana sahip CNREXPO'da faaliyet gösteren 4.5 milyon lira sermayeye sahip CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret A.Ş 50'nin üzerinde farklı sektör için fuar düzenliyor.
 


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum