• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Birol AKMAN

Birol AKMAN


ANKARA İÇİN YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

20 Mart 2019 - 16:57

Başkent Ankara; sağlık, termal ve kültür turizminde önemli bir potansiyele sahip olmasına rağmen hak ettiği değeri görmüyor. Bir turizmci olarak, bunu yeterince tanıtım yapılmamasına bağlıyorum.

 

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak, Başkent turizminin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Ankara’nın sağlık, termal ve kültür turizminde de Başkent olması hedefiyle çıktığımız bu yolda, gerçekleştirdiğimiz projeler ve çalışmalarla son birkaç yılda Ankara’nın turizmde hareketlendiğini düşünüyorum.

 

Ankara turizm potansiyelinin tanıtımı için fuarlara büyük değer veriyoruz. Fuarlar, kentlerin ve bölgelerin tanıtımı için büyük bir fırsat. ATİD olarak, yurt içi ve yurt dışındaki tüm turizm fuarlarına katılım göstermeye çalışıyoruz. Son bir yılda katıldığımız çoğu turizm fuarında, Ankara’yı temsil eden tek kuruluş ATİD idi. Bu durum gerçekten çok üzücü.

 

Ankara’nın turizmde atak yapabilmesi için tüm kurumların işbirliği içinde olmasının önem arz ettiğine inanıyorum. Bu bağlamda, Ankara turizminin tanıtım atağında yerel yönetimlerden destek bekliyoruz.

Başkent Ankara’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için güç birliğine ihtiyacımız var.

ATİD olarak, Ankara’nın tanıtımı için projeler üretiyor ve çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı ilgili kurum ve kuruşlarla da paylaşıyoruz. Ama tek taraflı çaba yeterli olmuyor.

 

Türkiye ekonomisi için önemli olan turizm sektörü, kent ekonomileri için de önem arz ediyor. Bundan dolayı turizm tanıtım çabaları içinde yerel yönetimler de yer almalı. Ankara turizminin daha da hareketlenmesi için tüm kurumların desteğine ihtiyacımız var. Ankara’nın tanıtımına katkı sağlayacak her türlü projenin hem yerel yönetimler hem de devlet kurumları tarafından sahiplenilmesi gerektiği kanaatindeyim.  

 

Başkentimizin dünyadaki turizm Başkentleriyle yarışır duruma gelmesi adına kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının güç birliği yapmasının şart olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor.

Saygılarımla

Birol AKMAN

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği

Genel Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum