• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cengiz URAL

Cengiz URAL


TERMAL VE SAĞLIK TURİZMİNDE RUS TURİST HEDEFİ

18 Mart 2019 - 18:25

Son 10 yılda en hızlı gelişen turizm kolu olan termal sağlık turizmi, ülkelerin önemli bir ekonomi ayağı oldu. Ülkemiz de zengin ve kaliteli sularıyla termal sağlık turizminde başı çeken ülkeler arasında yerini almalı.

 

Debi, sıcaklık, fiziksel ve kimyasal özellikleriyle de büyük bir potansiyele sahip olan Türkiye termal sularının,  Avrupa’da birinci, dünyada ise ilk 7 ülke arasına bulunduğu artık herkes biliyor.

 

Konumu itibariyle de avantajlı olan ülkemiz, sağlık turizminde özellikle Ortadoğu ve Avrupalı hastaları ağırlıyor. Başarılı sağlık uygulamalarıyla da dikkat çeken Türkiye, termal sağlık turizminde hak ettiği payı almıyor maalesef.

 

Türkiye’nin termal sağlık turizm tanıtımında yeterince iyi olmadığımızı düşünüyorum.

 

Ülkemizin termal zenginliklerinin ve başarılı sağlık merkezlerinin tanıtımına önem verilmesi gerektiğine inanıyorum ve bu konuda Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD)’nin çalışmalarını takdirle izliyorum.

 

2019’un Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı olarak ilan edilmesiyle birlikte termal sağlık turizm tanıtım çalışmalarına Rusya’da yoğunlaştırdıklarını anlatan TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Rusya’ya yönelik önemli tanıtım organizasyonları gerçekleştiriyor.

 

Rusya’nın 10 önemli kentinde ülkemizin sağlık turizm potansiyeli, şifalı suları, kaliteli tesisleri ve rehabilitasyon merkezleriyle ilgili tanıtım etkinlikleri düzenleyen dernek, aynı zamanda Türk turizmciler ile Rus tur operatörü, acente ve sağlık temsilcilerinin bir araya gelerek iş birliktelikleri yapmasına da katkıda bulunuyor. Bunların yanı sıra yaklaşık 30 kişiden oluşan Rus Heyetleri farklı zamanlarda Türkiye’de ağırlayan TESTUD, Rus turizmcilerin ve sağlık temsilcilerinin ülkemizin termal zenginliklerini ve sağlık uygulamalarını yerinde incelemelerine olanak da sağladı.

 

TESTUD’un gerçekleştirdiği tanıtım çalışmalarıyla termal turizmde Rusya’da büyük bir farkındalık yaratıldı. Bu bağlamda termal ve sağlık turizminde hedeflenen 100 bin Rus turist hedefinin gerçekleşeceğine inanıyorum.

 

Derneğin termal sağlık turizmine yönelik gerçekleştirdikleri bu tanıtım çalışmaları gerçekten takdire şayan.

 

Gösterdikleri çaba ve emek için başta TESTUD Başkanı Yavuz Yılık olmak üzere dernek yöneticilerine teşekkürü bir borç bilmeliyiz. Derneğin yürüttüğü faaliyetlerle tanıtımda büyük başarı elde edeceğine inanıyor TESTUD’un gösterdiği bu çabalarının herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Saygılarımla

Cengiz URAL

CAB Medya Ajans Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum