Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Damla Serap ÖZTÜRK

Damla Serap ÖZTÜRK


5 YILDIZLI YALANLAR DEĞİL 5 YILDIZLI SEZONLAR BEKLİYORUZ

07 Mayıs 2017 - 11:29

Turizm istatistiklerinde durum pek iç açıcı değil. TÜİK raporu, turizm gelirinin 1. çeyrekte bir önceki yıla göre 17,1 oranında azaldığını açıkladı.

 

2017 Ocak, Şubat ve Mart ay’ları gelirinin 3 milyar 369 milyon 753 bin olarak belirlendi. 2016 yılının aynı döneminde bir önceki yıla kıyasla 16,5 azalma göstermiş,  sonuç itibari ile gelir 4 milyar 66 milyon 384 bin olarak açıklanmıştı.

 

Sektör Düşüşte..

 

Ülkemize turist girişi azalırken, yerli misafirlere yönelimler artıyor mu? Sektörde iç kazanç, günü veya sezonu kurtarmaya yakın görünse de, yeterli olmadığı açıktır. Ülke ekonomisine en önemli katkıyı sağlayan turizm sektörü hak ettiği desteği ve ilgiyi görmüyor. 

 

5 Yıldız Yalanlar Değil, 5 Yıldız Sezonlar Bekliyoruz..

 

En şahanesinden coğrafyamız, kültürel değerlerimiz, misafir memnuniyetinde üst seviye hizmetlerimiz, konsept sunumlarımız beş para etmez oldu. Turizm sektörü bu tabloyu hak etmedi! İyimserlik yerine gerçekçilik ile sorunlarımız çözülmeli. Önce güvenli bir Ülke konumuna gelebilmeliyiz. Güvenliği ve güzelliği kaybettiren, huzurlarımızı alt üst eden terörü kalıcı bir şekilde yok etmeliyiz. Bu mesele sektör sorunu olarak da algılanmasın. Ülkenin tümünün baş sorunudur..

 

Yaz Mevsimine Doğru..

 

Yüksek sezona yaklaşıyoruz. Tatilin en çok tercih edilen dönemi nasıl geçecek? Haziran’da okullar kapanacak, tatil başlayacak.. Belki Akdeniz, belki Ege tarafına gidilecek. Genel olarak ortalama 1 hafta ile 15 gün yıllık izinlerde tatiller planlanacak. Bakalım bu yıl beklenen veya beklenilmesi muhtemel sezon yaşanacak mı? Tatil havamız kararsız. Biraz rüzgarlı, bazen fırtınalı, bazen de güneşli.. 

 

Tatil Bir Lüx Değil İhtiyaçtır..

 

Ucuz tatil arayışları, yurtdışı tatilleri, yurtiçi tur programları.. “Seçenek çok, tatile gidecek yok” modundan uzak, ultra yüksek sezon geçirilmesini diliyorum. Daha doğrusu önce sorunsuz, ekonomisinden güvenliğine kadar 5 yıldız bir Ülke olalım istiyorum..

YORUMLAR

  • 0 Yorum