Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Damla Serap ÖZTÜRK

Damla Serap ÖZTÜRK


EYLÜL'DE GEL ..

01 Eylül 2016 - 20:58

Yüksek sezon dönemini uğurlamaya başlayabiliriz. Aylardan Eylül!..

 

Meteorolojik yönden sıcacık günleri, sert psikolojilerin fiıtınalı havalarında geçirdik. Şimdi de Kızıl sarı Sonbahara geçiyoruz. Bakalım Sonbaharın ılık rüzgarında gerilimi alınmış serinlikleri hissedebilecek miyiz?

 

Genel olarak sektörel yükselişi İlkbahardan başlayarak Yaz Mevsimine odaklı takip ediyoruz. Elbette dünya kapsamında değerlendirilince tatil, seyahat edebileceğin her dönem icin geçerlidir. Fakat rutin tatil dönemi daha çok Yaz dönemini kapsıyor. Kış tatilleri de iç pazara yönelik taleplerin arttığı destinasyonlardan.. 

 

2016 Beklentisi 2017´ye Paslandı !

 

Türkiye`miz kuşkusuz kültürel, coğrafi ve tarihsel donanımı ile davetkar bir alternatif. Peki,  "alternatif" roldeki konumumuz yeterli midir? Dış Pazar adına "seçilen bir Ülke mi", yoksa "önerilen bir Ülke miyiz"?.. Mağlumunuz son dönem Ülke imajı notu pek de cici sayılmaz. Terör artarak devam ediyor.. Son dönem kötü haberler ile "Son Dakikalar Ülkesi" konumunda tanınıyoruz. Bir taraftan da Turist kovalayan bir video görüntüsü ile sarsılıyoruz. Bu korkunç durumda; "neden gelsinler" demiyor muyuz?..

 

"2016 böyle oldu, 2017 şöyle olacak" diyemeyiz. Sorunlar ertelenerek çözülemez. Elbette zorluklar ile mücadelede belirli bir süreç gerekecektir. Fakat kayıpların kazanılmasi için de profesyonel çalışmalar zaman kabetmeden hayata geçirilmeli!

 

 

Charter Uçusları ile Ruslar Geliyor!

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Rusya`dan Antalya´ya haftada 63 charter uçuşu onaylandığını duyurdu. Rusya`dan ilk charter uçusunun zannediyorum yarın (2 Eylul) olduğu söyleniyor...

 

Yaz Bitti, Sonbahar Geldi!

 

Eylül güzel bir ay.. Özellikle de Akdeniz Bölgesinde.. Yaz Mevsimini henüz terk etmeyen Ege`yi de unutmayalım. Sıcakların bunaltmadığı, rüzgarın soğutmadığı Eylül ´de yurtdışı tatili de tercihleriniz arasında olsun..

Mutlu Sonbaharlar,

Damla Serap ÖZTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum