Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Damla Serap ÖZTÜRK

Damla Serap ÖZTÜRK


SONBAHAR'IN YILDIZLARI..

31 Ekim 2016 - 22:00

Sonbaharın Yıldızları Eylül, Ekim ve Kasım..Her mevsim kendi döneminin lideridir. Sonbahar da kızıl sarı renkleri ile meşhur..

Yağmuruyla, ılıktan soğuğa geçiş yapan havası ile de tanıdık. Kalın giyinmezsen üşürsün, ince giyinmezsen bunalırsın modelinde bir mevsim. Eylül’ü uğurladık, Ekim’den ayrılıyoruz. Kış mevsimine en yakın duran Kasım genel olarak da soğuk geçer. Sonbahardan çıkarken kış mevsiminin moduna yönelmeye başladık. “Kar ne zaman yağacak? Soğuklar başladı. Üşüyoruz. Donuyoruz. Okullarda kar tatili var mı? Gripten veya soğuk algınlığından korunma önerileri. Trafik yoğunluğu, yolların kapalı olması...” gibi tanıdık cümleleri yakın zamanda yine kurmaya başlayacağız. 

Sonbahar ve Kış Tatili..

Mevsimlerden Sonbahar. Sonbaharda tatil bir başka güzel.. Kalabalık ve bir anlamda da “kimi ararsan var” yoğunluğundan uzakta olmanın huzuru davetkâr değil midir? Stresli dönemin ardından tamamen ıssızlaşmayan fakat dinlendirici sessizliğin şahane etkilerini kim yaşamak istemezki!..

 

Ülkemiz şahanelik bakımından Ultra Herşey Dahil konseptini barındırıyor. Abant, Ağva, Kapadokya, Amasra, Yedigöller, Maşukiye, Kaz Dağları, Bozcaada gibi sayısızca alternatiflerimiz var. Ayrıca İlkbahar ve Yaz mevsiminde tercih edilen deniz, kum, güneş birlikteliğinde bulunan bölgelerimiz yine bir seçenek. Bunaltan sıcaklardan uzak, bir başka atmosfer eşliğinde yine özel bir tercih olabilir. Mutlaka yurtdışı programlarını da değerlendirmek gerek. İtalya, Almanya, İspanya gibi Ülkelere seyahat etme fikri mutlu bir tatil anısı bırakabilir.

 

Mevsimlerden Kış.. Bembeyaz dekoru ile muhteşem bir mevsim. Buz gibi hava da olsa görsel şıklığı ile kendini çok sevdiriyor. Bu mevsimde önce kış sporları ilgi görecektir. Kayak turları ilgilisi için özel bir tutku. Konaklamalı veya günübirlik olarak değerlendirilebilecek pek çok alternatifimiz var. İstanbul’lular yine Uludağ ve Kartepe’ye yönelecek. Henüz Sonbaharın son yıldızı Kasım’dayız. Meteorolojiden havaların soğuyacağı bilgisi geldi. Bu durumda kar yağışını da bekleyebiliriz. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında da soğuk havayı ısıtacak şahane alternatiflere şimdiden göz atmakta fayda görüyorum.

Sonbahardan çıkarken bizlere eşlik eden Kasım ayında mutlu haberler diliyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı saygı ve onur ile kutluyorum.

Sevgi ve Saygı ile

YORUMLAR

  • 0 Yorum