• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Fikret YILDIZ

Fikret YILDIZ


ANKARA, TURİZMDE SOMUT ADIMLAR BEKLİYOR

24 Ocak 2019 - 12:44

Son yıllarda Başkentimiz Ankara da müthiş bir Turizm algısı oluştu ve bir çok kurum, STK ve yerel yönetimler seslerini yükseltmekte birlikte fikir beyan etmeye başladılar.

 

TUTAP Genel Başkanı sıfatı ve bir Ankaralı olarak şahsen bende zaman zaman eştiriliyorum; neden Ankara’nın tanıtımına yeterince ilgi göstermiyorsun diye.

 

Bunun için sadece küçük bir örnek vermek isterim...

 

Anadolu’da irili ufaklı bir çok beldede, ilçede, İlde tanıtma çalışmaları yapıyoruz. Bir çok unsurumuzun UNESCO Dünya miras listesine alınmasını sağladık, medyada ciddi çalışmalarımız oldu. Her gittiğimiz yerde ilgi ve heyecan oluşması da bizleri ayrıca çok mutlu etmiştir.

Ancak; ne acıdır ki Başkent Ankara'da turizm odaklı faaliyetlerini sürdüren dostlarımızla bir organizasyon yapmak istediğimiz zaman çeşitli bahanelerle ellerini taşın altına koymaktan kaçınıyorlar.

 

Bu acı tablo neticesinde hiçbir ticari faaliyeti olmadan tamamen tanıtım odaklı misyon üstlenen TUTAP olarak bizler, Ankara’mıza maalesef çok istememize rağmen arzu ettiğimiz düzeyde katkı veremiyoruz.

 

Ankara’nın çok konuşana değil, konuştuklarını reele dönüştüren öncülere ihtiyacı var.

 

TUTAP her geçen gün büyümeye devam ediyor

 

TUTAP ailesi olarak yurt içinde ve dışında büyümeye devam ediyoruz. 81 ilimizin tamamında ve 50 Ülkede temsilcilik atamalarımızı İnşallah bir ay içerisinde tamamlayacağız. Mart ayında gerçekleştireceğimiz proje tanıtım galamız, Uluslararası ödül töreni ve hemen arkasından gerçekleştireceğimiz kongremiz ile birlikte Ülkemizin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılması ve sahip olduğu Kültürel ve tarihsel miraslarımızı hedef kitlelere ulaştırmak adına çok kapsamlı tanıtma seferberliği başlatacağız.

 

Bu çerçevede bizlerle işbirliği yapan başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere tüm kamu kurumlarımıza, yerel yönetimlere, STK’larımıza ve sponsorlarımıza şükranlarımı sunarım.

 

Türkiye sevdasını yüreğinde hisseden herkesi TUTAP’a davet ediyorum.

 

FİKRET YILDIZ

TUTAP Genel Başkanı

 www.tutap.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum