• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Hüseyin BARANER

Hüseyin BARANER


YANILDIM !!

15 Nisan 2017 - 22:35

Değerli Arkadaşlar :

Şu konuda yanıldım:

Avrupa Seyahat Acentaları, özellikle Almanya'daki 10 binin üzerindeki Seyahat satış büroları Türkiye olmadan cirolarını koruyamazlar inancım doğru çıkmadı...

 

 

Tam tersi bir gelişme oldu:

Avrupa Seyahat Acentaları 2017 Türkiye satışlarında yüzde 50- 80 arasında düşüş göstermesine rağmen Avrupa'da 2017 satışlarında toplamda yüzde 5-12 arası artış var. Binlerce Avrupalı Seyahat acentası yeniden İspanya, Yunanistan ve Mısır ile ilşkilerini güçlendirdi.

 

Türkiye'yi 30 yıldır en iyi satan acentalar İSPANYA UZMANI acentasına dönüştüler. Kıdemli repeat Golf turistimiz 5 kıtada kendilerine yeni alternatif sahalar buldular. Yunanistan ekonomisi turizmdeki beklenmedik muhteşem artış sayesinde milli iflastan kurtuldu. Yüksek segment grup müşterilerimizin yüzde 90'nı başka ülkelere kaptırdık.

 

Bazı otelci arkadaşların "ben doluyum, sorun yok!"beyanatları ne kadar doğru bilmiyorum, ancak siyasetteki gerginlik, dış politika ve terörün Türkiye'de onbinlerce turizm müteşebbisine verdiği zarar onlarca yıllık birikimi değer ve assetleri yokeder duruma geldi..

 

İyice dibe vurunca zıplarmıyız?

Benden yorum yok.

YORUMLAR

  • 0 Yorum