• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Kutlu TAMAY

Kutlu TAMAY


ANKARA'DA BODRUM ESİNTİSİ! ORKA BALIK

28 Kasım 2019 - 05:06

Yılların tecrübeli işletmecisi Orhan ÜNVER’in yeni mekânı olan Orka Balık’a kendilerinin nazik davetleri vesilesiyle gittim. Ankara’ya bodrum esintisi yaşatan bir mekan kazandırmış Orhan Bey.

 

Orka Balık denizin sükunetini ve huzurlu atmosferini dekorasyonu ile mekAna yansıtmış. Beyazın asaleti ve mavinin nötral ve yumuşak tonlarının kullanımı, mekanda oldukça ferah ve huzur dolu bir hava yaratmış.

 

Balığı dört mevsim menüsünden eksik etmeyen Orka; av yasağının bitmesiyle birlikte sezon balıklarını da menülerine dahil etmiş…

 

Ama balık sofrası mezesiz olmaz…

 

Balık sofralarının en şahane mezelerinden; Fava, Girit Ezme, Domates Salatası’nın ardından masamıza Kalamar Izgara, Ahtapot Salatası, Balık çökertme ve Sıcak Şevketi Bostan servis edildi. Bu arada Balık simidi bir harika, tadına doyamadım diyebilirim.

Ayrıca tereyağında kızartılan, üzerine tarçın dökülerek servis edilen Keçi Peyniri benim favorim oldu. Tarçının peynire bu derece yakışabileceğini düşünemezdim doğrusu. Sıcak Şevketi Bostan deniz mahsulleri ve krema eşliğinde servis ediliyor ve gerçekten çok leziz.

 

Orka’da çocuklara özel sağlıklı menüler de hazırlanıyor 

 

Çocuklara balığı sevdirmeye kararlı olan mekanda; çocukların fast-food sevgisinden yola çıkarak hazırlanan menüde balık hamburger, balık cipsi ve parmak balıkla onların bu alışkanlığı sağlıklı bir menüye dönüştürülüyor. Özenle hazırlanan tariflerin hiçbirinde tek bir kılçık bile kalmadığından emin olabilirsiniz. Siz muhteşem lezzetlerin tadına bakarken çocuğunuza da bol omega-3’lü lezzetler yedirebilirsiniz.

Mekanda ayrıca iki adet VİP oda bulunmakta. Özel misafirlerinizle ve dostlarınızla birebir görüşebileceğiniz, toplantı, doğumgünü vs. yapabileceğiniz gerçekten keyifli odalar bunlar.

 

Çökertme kebabı, pek çok Bodrum lokantasında olduğu gibi burada da menünün bir parçası. Ancak biz daha ana yemeğe geçemeden mezelerin lezzet şovu ile tıka basa doyduk. Dolayısıyla o efsane ana yemekleritadamadık bile. Onları da bir dahaki sefere bırakarak mekândan ayrıldım.

 

Balık yemenin zevkine varmak istiyorsanız yolunuz mutlaka Orka ile kesişmeli… 

 

Tüm okurlara sağlıklı, mutlu günler dilerim.

KUTLU TAMAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum