Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Kutlu TAMAY

Kutlu TAMAY


YENİLENEN YÜZÜYLE SELAMİ USTA ANKARA'DA

18 Ekim 2019 - 16:48

Geçenlerde bir dostumla beraber Ankara Yıdız’da Hollanda caddesi üzerinde yenilenen yüzüyle müşterilerine daha da kaliteli hizmet vermeye başlayan ‘’Selami Usta’’ isimli restauranta gittik.

 

Selami Usta’da daha siparişiniz alınmadan hemen masanız donatılıyor. İkram olarak büyük bir salata, yoğurtlu meze, patlıcan salatası, kuru soğan salatası ve közlenmiş soğan servis ediliyor.

 

Mekanın bana göre en özel lezzeti “Yağlı kara”. Kuzu sırtından yapılıyor. Öyle çok terbiyeye de gerek olmadan direk şişlere geçirilip kömür ateşinde pişiriliyor. Gerçekten lokum gibi tadına doyulmaz bir lezzet. O gün canımız doya doya ‘’ET’’ yemek istemişti ve gerçekten tam bir kebap ziyafeti oldu bizim için.

 

Selami usta o akşam tüm hünerlerini sergiledi bizlere. Adana Kebap, Küşleme, Kuzu şiş, Patlıcan Kebabı ve adı aklıma gelmeyen lezzetli kebaplar ve salatalarla hem gözümüz hem de midemiz tabiri caiz ise bayram etti diyebiliriz. Salatalar da gerçekten de enfes. Üzerine Katmer tatlısı ve dibek kahvesi ile de son noktayı koymuş olduk.

 

Eğer sizlerde kırmızı ete doymak ve o yumuşacık aynı zamanda da müthiş lezzetli kebaplardan yemek isterseniz tüm misafirperverliğiyle Selami Usta sizleri bekliyor.

 

Hepinize mutlu, huzurlu ve lezzet dolu günler dilerim…

Kutlu TAMAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum