Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Melissa Ayça YILDIRAN

Melissa Ayça YILDIRAN


HAYALLERİNİZ SİZİ KARŞILAYACAK

10 Ağustos 2017 - 07:37

Yaşamımız boyunca ikili ilişkilerde defalarca yanıldığımızı düşündüğümüz olmuştur. Umutsuzluktan artık vazgeçtiğimiz anlar da. Acaba sürekli tekrarlayan bu döngüyü kıramıyor oluşumuzun sebebi bizim dar bakış açımız olabilir mi? Belki de karşımızdaki insanı hiç olmadığı kalıplara sokuyoruz, sırf aradığımız şekle uygun olsun diye!

 

İnsanları yaşamlarınıza dahil ederken  tarafsız ve dikkatlice izleyin, gözlemleyin, alan bırakın, rahat hissetmesi ve kendisi olabilmesi için gerekli mesafeyi kendisine tanıyın. Kısaca kendisi olmasına izin verin. 

 

Genellikle ilişkilerimizde karşımızdakine farkı anlamlar yükleyip onu belki de hiç olmadığı bir kalıba koyarız. Aslında farkında olmadan karşımızdakine yaptığımız şey tam olarak haksızlık. Bunu otomatikleşmiş bir şekilde yaparız, düşünmeden, fark etmeden. Hayatımızda var olmasını istediğimiz kişinin özelliklerini karşımızdakine yükleyip bambaşka birini yaratır, gerçekler yüzümüze bir tokat gibi çarpınca da pişmanlıkla aldatılmışlık hissine kapılırız. Oysa genellikle işin en başından beri karşımızdaki insan hep aynı kişidir ve aslında bizim görmeyi reddettiğimiz gerçekliği ile yüzleşmişizdir. 

 

Biz genellikle zihnimizde kendi yarattığımız hayallerle ilişkilendirdiğimiz bedenlerin uyumsuz olduğunu geç de olsa idrak edince karşımızdakinin değiştiğine karar veririz ve bu bizi duygusal açıdan derinden sarsar. Aslında hiç var olmamış bir durum bizi derinden sarsar, işte bu kendi illüzyonumuz. 

 

Kalbinizin daha fazla kırılmasını istemiyorsanız insanları dikkatlice izleyin, tarafsızca gözlemleyin. Gerçekten dinleyin, kurduğu cümlenin içinden duymak istedikleriniz, egonuzu okşayan kelimeyi seçerek değil, cümlenin tamamını dinleyerek anlamaya çalışın. 

 

 

Karşınızdakini değiştirmeye çalışmayın çünkü kendisi istemiyorsa bu asla mümkün değil. Kendisi istiyorsa zaten değişimi başlamıştır. Onu olduğu gibi kabul edebiliyorsanız öyle yapın. 

 

 

Hayatında hala çözemediği ve özlem duyduğu geçmiş hikayeleri varsa ondan uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu durum sizi yıpratmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Söz konusu olan kişi sürekli geçmişe atıfta bulunan, irdeleyen, laf çarpan biriyse orada hala kapatamadığı dosyaları ve muhtemelen duyduğu bir özlem vardır. 

 

 

O, haksızlığa uğradığı, kalbi kırıldığı, aldatıldığı için sürekli geçmişine atıfta bulunmuyordur, kendinizi kandırmayın, gerçekçi olun.. 

 

 

Büyük ihtimalle diğer yarınız olduğuna karar verdiğiniz o adam/kadın hala geçmişte yaşıyor. Bu durumu tam olarak gerçekliği ile algılayabilmek için belirli bir zaman gerekli. Yapabileceğiniz en yerinde davranış anlam yüklemeden gözlemlemek olacaktır. 

 

 

Kelimelerine, sözlerine, paylaşımlarına, anlattıklarına tarafsızca dikkat edin, egonuzla değil, kendini ifade ettiği gerçekliği ile anlamaya gayret edin. 

 

 

Öfke, nefret, üzüntü gibi kelimelerin de birer duygu olduğunu hatırlatmak isterim. Paylaşımlarında bu tür duygular seziyorsanız daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Kendinizi onun çekim alanından biraz geriye çekin ve izlemeye devam edin. 

 

 

Geçmişini tam olarak ardında bırakmış herhangi bir birey ondan sadece ders almış ve yoluna devam etmektedir. Burada artık herhangi bir duygu yoktur, emin olma hali vardır. 

 

 

Geçmişinde bıraktığını söylediği her ne varsa, herhangi bir şekilde ona bir mesaj iletme kaygısını taşımaz, öfke veya nefret duymaz. 

 

Bir insan hala size bir şekilde yaralarının var olduğunu gösteriyorsa geçmişi ile hala iletişim halindedir ve en doğru haliyle bu durum onun geçmişi değil "şimdiki an" ıdır. 

 

 

Bir kişi net değilse, sözlerinin arkasında durmuyor ve bahaneler üretiyorsa, tutarlı olmayan davranışlar sergiliyorsa o kişi üzgün veya yıpranmış değil, kararsızdır. Ne istediğini bilmiyordur ve muhtemelen uzun bir süre bilmeyecektir. 

 

 

Çok gerçekçi veya net olacak ama böyle bir durumla karşı karşıyaysanız "onu unutun"! O'nun sizinle yeni bir adım atmaya hazır olmadığı gerçeğini kabul edin ve kendi yolunuzda yürümeye devam edin. 

 

 

Mutlaka bir gün, hiç ummadığınız bir yerde hayaliniz sizi karşılıyor olacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum