• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Mustafa KURT

Mustafa KURT


TURİZM SEKTÖRÜNÜN GİZLİ KAHRAMANLARI

12 Eylül 2018 - 16:40

Emeğin yoğun olduğu bir sektör olarak karşımıza çıkan konaklama endüstrisinde önemli yeri olan gizli kahramanlar housekepinglerdir.

Müşteri memnuniyetinin en önemli alanlarının başında gelen turizm sektöründe temizlik hijyen ve düzenin sağlanmasında en önemli görevi kuşkusuz housekepingler gerçekleştiriyorlar.

 

Tüm dünyada hizmet sektöründe sürdürebilir kalitenin varolması için çalışan housekepinlerin işlerinde başarılı olabilmeleri ve kalite düzeylerinin artırabilmek için iç ve dış eğitimler verilerek mümkün olacaktır.

 

İç eğitimler;

 

İlk göreve başlandığında iş ortamlarının tanıtılması, düzenin ve uyumun sağlanması hakkında bilgilendirilmesi şirket içi eğitimle mümkün olacaktır.

 

Dış eğitimler;

 

Kulanılan temizlik ve hijyen ürünlerinin ve tedarikçi firmaların ürünleri hakkında verecekleri eğitimle, ürün kullanımda bilgi ve becerilerini artırarak kendilerini yetişmiş,  meslek becerilerini elde etmiş bir çalışan olarak sektörde yerini alacaktır.

Eğitimlerle iş gücü motivasyonunun sağlanması ile verimlilik kalite düzeylerinde artışlar gözlenmektedir. Çalışanların motive edilmesinde ise eğitim faktörleri rol oynamakta, gerçekleştirilen iç ve dış eğitimler bir belirleyicidir.

 

Housekepinglerin görevlerini başarı ile yapmaları halinde çalıştıkları işyerlerinin sektördeki müşteri memnuniyetinin yüksek olmasında rolleri çok büyüktür.

 

Bütün housekepinglere başarılar diliyorum.

Saygılarımla

 

Mustafa KURT

Ramada İstanbul Taksim

YORUMLAR

  • 0 Yorum