Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Nejat TÜRER

Nejat TÜRER


BU VATAN SATILMALI !!

05 Kasım 2017 - 21:30

Yerli arabayı yapabilecek babayiğitleri ortaya çıkaran bu ülkede elbette memleketi satabileceklerde vardır. Bu vatan satılmalı hemde acilen. Bir an önce bu ülkeyi satacaklar ortaya çıkmalı ve satış başlamalı.

 

Devlet büyüklerimiz bu satıcılara destek olup omuz vermeli. Denizimizi kumumuzu güneşimizi satanlar daha evvel de ortaya çıktı şimdi de yemeğimizi, av hayvanlarımızı, tıp bilgimizi, kültürümüzü…

 

Velhasıl neyimiz var ise satanlar ortaya çıkmalı.

 

 

Harekete geçmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Bu ülke "turizm bacasız sanayidir" diyerek Rodos adasından bile az yatak sayısına sahipken turizme başlayıp bu günkü hale getirmeyi başardı. Şimdi de yepyeni olanaklar, anlayış ve yetişmiş mektepli elemanları ile tekrar hareketlenmeli.

 

 

Siyasi, ekonomik, politik ne problemimiz olursa olsun hepsini kulak ardı ederek yepyeni bir maratona başlamalı. Din, ırk, dil ayrımı yapmadan ne olursan ol yeterki gel diyerek turistleri ülkeye getirmeyi başarmalıyız. Bu da ancak iyi bir satış ile olur. Her gelenin bırakacağı bir dolar bile hepimize faydalı olacaktır. Herkes turizme yardımcı olmalı ve bir nefer gibi çalışmalı. STK lar bu endüstri üzerine yoğunlaşmalı, geçmişte alaylı olarak başladığımız turizm sektörüne mekteplileri daha çok sokarak her kurum bu işi ele almalı.

 

 

Gaziantep Baklavacılar Odası turizmi düşünerek tanıtım yapmalı. Avcılar kulübü yabancı ülke avcılarına yaptıkları avları anlatırken turizm olayını atlamadan anlatmalı ve acentaları devreye sokarak bu avcıların ülkeye gelmesini sağlamalıdır. Aşçı dernekleri bizim yemekleri yapmak zordur sizler beceremezsiniz diyerek diğer ülke aşçıları ile iddialı ortamları yaratarak dünyadaki tüm yemek meraklılarının ilgisini ülkemize çekmeli.

 

 

Yemeklerimizin suyu yaban hayvanlarımızın sesi, derelerimizin akış hızı bile turizm için satılabilir hale getirilmeli ve para getirecek şekilde satılmalı.

 

Babayiğitlerin olduğu bu memlekette vatanı satabilecek olan Koçtur Koç.

 

Saygılarımla

Nejat TÜRER

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum