Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Umut ÇAKIRHAN

Umut ÇAKIRHAN


BİR BABAYİĞİT ARANIYOR!

27 Ağustos 2018 - 14:24

Bir zamanlar PASHA TUR sonrasında FIRST CHOICE daha sonra da KAYI TUR; Bunlar bir zamanlar önemli operasyonel temsilcilerimizdi...

 

Aşağı yukarı akıbetleri de benzer şeklide oldu. Fransızlar baskın çıktı İspanyollar satın aldı Almanlar sildi. 

 

Burdan çıkaracağımız çok önemli bir ders var aslında. Avrupa pazarında yaşanan rekabet bir Türk operatörünün hayatta kalmasına imkan sağlamıyor. Sadece Türkiye'ye çalışan ve Avrupa başta olmak üzere her yerde şubeleri olan bir oparatör ne kadar işimize yarardı.

 

 

Ne fiyat zorlaması ne reklam haracı ne booking daraltması nede ''bak başkalarıda var'' sopası...

 

Şimdi şanslı bir dönemdeyiz

 

Son yirmi yıldır hiç bir Turizm Bakanı ''turizm'' kökenli olmamıştı; İngilizce biliyor ve uçak fobisi yoksa onda ciddi bir bakan adayı profili var demekti.

 

Şimdi ise Turizmde inisiyatif sahibi olan bakanımız bizden biri. Tüm turizmcilerin  içine su serpti.

 

Hazır bizi anlayan bizden bir Turizm Bakanımız varken, sadece Türkiye satan çok şubeli bir yerli operatörler iligili de çalışmalara başlanması gerekiyor.

 

Hemde acilen!!

 

Bir konsersiyum yapılanması mı olur TÜRSAB mı yüklenir yoksa son zamanların popüler tabiri ile bir babayiğit mi çıkar bilmem ama bu konunun ivedilikle halledilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

 

Hasberkader bu yazı Sayın Bakan'ın biryerlerden gözüne ilişecek olursa ''artık anlaşılıyor'' olmamızın mutluluğunu da keyfini de yaşıyor olacağım.

 

Bilal Umut ÇAKIRHAN

Profesyonel Turizm Yöneticileri Birliği Kurucu Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum