Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Umut ÇAKIRHAN

Umut ÇAKIRHAN


TURİZM BU SENE DE YATIRIMINI DEVLETE YAPACAK!

30 Mayıs 2019 - 20:51

Adım adım 3.dünya savaşına doğru yaklaşıyoruz. Ortadoğu'nun içlerine bu kadar dalmışken, savaştan kaçınmak zor görünüyor. Üstelik Amerika ile gerilim üstüne gerilim yaşıyoruz.

 

Ruslar alternatif mi? onu da bilmiyoruz. Suriye politikasından bahsetmiyorum bile Esad'ın düşman edinmek hangi akla hizmet etmekti? sorgulamayalı çok uzun zaman oldu.

 

İran desen namlunun ucunda, Trump tam anlamıyla delilik peşinde..

 

Biz ise demokrasi kavgasındayız. Es 400'ler Temmuz ayında geldiğinde ikinci perde açılmış olacak. Ekonomik yaptırıma dayanabilecek bir ekonomimiz var mı?

 

Bizi yönetenlerin alternatifinde turizm sektöründen gelmesi planlanan 50 milyar Dolar var. Sadece ülkenin ekonomisi cari açık verdiğinde hatırlanan turizm bu senede yatırımını devlete yapacak gibi görünüyor.

 

Körfez ülkeleri Türkiye düşmanlığını her seferinde sivriltirken, Avrupa ile aramız ırkçılık kıskacında. Son yapılan AB seçimlerinde aşırı milliyetçi kanadın yükselişi endişe verici. Bir yandan da diplomasisiz bir dış politika izliyoruz. Doğu Akdeniz'de ki petrol mücadelesi ve bir satranç oyunu gibi yapılan hamleler gergin bir dönemi işaret etmekte. Bu durumda euro-dolar değerlenmesi ile beklenen turizm ivmesi bu gerginliklerin gölgesinde kalıyor.

 

Şimdilik yataklarımız dolu görünse de tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

 

Umut ÇAKIRHAN

Profesyonel Turizm Yöneticileri Birliği Kurucu Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum