Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Umut ÇAKIRHAN

Umut ÇAKIRHAN


TURİZMCİ GÖZÜ İLE KANAL İSTANBUL

27 Haziran 2021 - 20:31

Adamın biri Dubai'ye gider hayran kalır. kendi kendine nasıl yapmışlar der, sıfırdan kurulan bir şehirdir Dubai.

Ülkesine döner hemen kolları sıvar Başakşehir projesini başlatır. Müteahhit firmalar memnun, para babaları dört köşedir. Hızını alamaz keza Başakşehir tam istediği gibi olmamıştır.

Dünyaca ünlü şehir planlamacısı Ahmet Vefik Alp'in projesi dikkatini çeker. İstanbul Kanalı..

İşte bu der ve projeye binlerce ilaveler yaparak şimdiki haline getirir. Uzmanlardan oluşan görüşler önemli değildir, tabiat dengeleri önemli değildir, güvenlik ve stratejik ölçüler önemli değildir. Varsa yoksa müteahhitlerin desteği önemlidir.

Ben Kanal İstanbul'a karşı değilim ama destekliyor da değilim. Böyle projeler ben istedim olacak dayatması ile hayata geçmemeli. Çok ince hesaplarla ortaya konması ve kamuoyu desteğini alması gerekmektedir. Ya adam Dubai yerine Delhi'yi beğenseydi Allah Korusun..

Turizmci gözü ile bakacak olursak, yeni istihdam, yeni yat limanları, arasında yeni tesislerle belki de faydalı bir çalışma bile olabilir. Lakin turizm konusunda yetkin isimlerle projenin enine boyuna tartışılması gerekmektedir.

Umut ÇAKIRHAN
Turizm Yöneticileri Birliği Başkanı
YENİLİK PARTİSİ Baş Danışmanı

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    10 ay önce
    Amerikan Üniversitesinden çıkıp gelen 20 yıllık fikir projesinin.. Bu vakitten sonra bu hallere düşmüş olarak "hala nesi tartışılır" ki acaba..?