Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Umut ÇAKIRHAN

Umut ÇAKIRHAN


TÜRK TOPLUMUNUN KAYNAMA NOKTASI!

29 Mayıs 2021 - 17:38

Suyun kaynama noktası olduğu gibi, toplumların da kaynama noktası var. Türkiye halkın gerginliği araştırmasında birkaç Afrika ülkesinin ardından üçüncü sırada.

İntihar vakalarının artması bunun bir göstergesi. İntahar olaylarında ise Japonya ilk sırada. Japon inancında ölümden sonra başka bir beden, başka bir sosyal çevreye tekrar doğduğuna inanılıyor. Bizim inancımız buna izin vermese de İntahar oranlarının en çok arttığı ikinci ülkeyiz.

Pandemi işsizlik ekonomik kriz ve gelecek kaygısı ülkemizde gerginliği arttırıyor. İyi yönetilemiyor olmak ekonomik kriz işsizlik ve gelecek kaygısının bir sonucu.

Gerginlik sosyal hayatımızı da etkiler olmuş. Sokaklarda birbirine tahammülsüz insanlar dolaşıyor, asık suratlı hoşgörüsüz...

Lütfen - özür dilerim - rica ederim gibi sözcükler tedavülden kalkalı çok olmuş.

Bu toplumun revizyona ve resetlenmeye ihtiyacı var. Bu gerginlik bir patlama noktasına sebep olursa altında kalmamız kaçınılmaz olur. O halde işe bizi yönetenlerden başlamak lazım. Değiştirin arkadaşlar, değiştirin..

Tohumuna para saymadik ki, seçimler onlar zengin olsun  diye oy verdiğimiz bir toplumsal reflekse döndüyse değiştirin. Bir kuşak var ki yetişen demokrasiyi, uzlaşmayı, siyasette ki kibar nazik üslubu bilmeden büyüyor ve oy kullanacaklar.

Biz 40 yaş üstü kuşak ipleri elimize alıp, tercihlerimizi makarnaya, kömüre, bastırılmış itaate mahkum etmezsek degistirebiliriz.

Biraz düşünün.. Bize yenilik lazım..

YORUMLAR

  • 0 Yorum