Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Volkan ÖZTÜRK

Volkan ÖZTÜRK


ERDOĞAN UBER BİTTİ DEDİ HERKES ACENTACI OLDU!

03 Haziran 2018 - 17:09

UKOME tarafından açıklanan kararlardan sonra seyahat acentalarının rahatsızlığı ve uğradıkları haksızlık ortada.

Burada size UBER şöyleydi, şu tavizlerden sonra buraya geldi uzun uzadıya anlatacak değilim. Sektörün içinde olanlar süreci zaten yakinen biliyorlar. Biliyorlar diyorum, son zamanlarda yapılan açıklamalardan anlıyoruz bunu.

 

Birçok STK başkanı, yetkilisi, yetkisizi, otelcisi, çalışanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın UBER BİTTİ açıklamasının ardından demeçler vermeye, bültenler yayınlamaya başladı.

 

Şimdi sorarlar adama ‘’Maden konuya bu kadar hakimdiniz ve rahtasızdınız; ŞİMDİYE KADAR AKLINIZ NERDEYDİ’’.

 

3 yıldır, TÜRSAB'a üye olan acentalardan kiraladıkları belgelerle bu işi yaptıklarını defalarca Turizm Haber Merkezi olarak yaptığımız haberlerde belirttik. Kimseden çıt çıkmadı. Şimdi bakıyoruz ki acentacısı da otelcisi de kaçak taşımacılık yapanlara ve UBER’e karşı olduklarını dile getirir oldular.

 

Bu rahatsız olan zümre 3 yıldır neredeydi?

 

Sektörden sadece Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Genel Başkanı ve Turizm Haber Merkezi köşe yazarı Hüseyin Kırk ‘’Tehlike Geliyor’’, ‘’Bu işi yapanlar TÜRSAB belgesi kullanıyor’’ dedi, yazılar yazdı, İçişleri Bakanı sayın Soylu ile görüştü.... Sonra ne oldu? Siyasi eleştiriler yapıldı, duymazdan gelindi, şikayetler oldu…

Şimdi duymazdan gelen bu kesim sayfa sayfa bildiri yayınlıyor, bülten hazırlıyor, sosyal medyadan daha düne kadar söylemedikleri lafı bırakmadıkları ‘’SEYAHAT ACENTALARINA’’ destek lafları ediyorlar.

 

Şimdiye kadar aklınız neredeydi? Diye sormazlar mı adama ?

 

UKOME kararıyla Seyahat Acentaları mağdur edilmiştir. TÜRSAB tarafından yaklaşık 2 ay önce "Taşımacılıkta Sürdürülebilir Olma Çalıştayı’’ yapıldı.

Madem bu kadar Seyahat Acentalarını düşünüyorsunuz, madem bu kadar destektiniz sektöre acentacı olarak, otelci olarak, sektörün bir paydaşı olarak…. Neden katılmadınız bu 2 çalıştaya...

 

Kimse kusura bakmasın ama yapılan bu açıklamalar, verilen destek demeçleri rol kapmaya çalışmaktan ve laftan öteye geçemiyor.

 

TÜRSAB’ın yeni yönetimini beğenirsiniz, beğenmezsiniz; ama ağır aksak, ama eksik... Şurası kesin ki; ulaştırma konusunda birlikte çalıştığı OTSAD ile bu işi de çözecektir.

 

Bu işin sonunun seyahat acentalarına dokunacağı baştan belliydi. Kulağımıza gelen bilgilere göre TÜRSAB belgelerini kiraya verip UBER ve bu gibi korsan taşımacılık yapan firmalar tespit edilmiş. Hoş son günlerde UBER gündemi o kadar hızlı ki, açıklamaların ve yapılan işlemlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu belli olan firmalar kiralama işinden vaz geçmeye başlamışlar. Ancak iş işten geçti bir kere.

 

Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da olacak bir çok firmanın olduğu kesin.

Saygılarımla

 

Volkan ÖZTÜRK

TurMed Turizm Medya Yayın Grubu

Medya Grup Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum