• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Volkan ÖZTÜRK

Volkan ÖZTÜRK


ZOOM'LAYA ZOOM'LAYA MOTİVASYON

16 Nisan 2020 - 03:19

Turizm sektörünün içinde bulunduğu çıkmaz tüm sektör paydaşları tarafından biliniyor.

 

Peki kendisini sektörün paydaşı olarak nidelendiren, ya da öyle göstermeye çalışan STK başkanları, bazı seyahat acentası sahipleri, otel sahipleri, işletmecileri ve onların yegane müdürleri...

 

Kamu spotunda da söylendiği gibi Kriz Küresel, Mücadele Ulusal... Sektörün içinde bulunduğu bu çıkmazdan kurtulması için ne yapıyor bu paydaşlar? Online Motivasyon...

 

Son dönemin modası oldu Zoom isimli uygulama üzerinden ya da instagram hesapları üzerinden canlı yayına çıkıp sektör adına herkesin bildiği ya da farkında olduğu sorunları dile getirmek... Kimisi bazı tur operatörlerini topluyor 'Dünyanın Turizmcilerini Motive Ettik' diyor, kimisi çıkıyor herkesin bildiği ve duymaktan usandığı şeyleri papağan gibi tekrarlıyor. Ben bu arkadaşları albümü yeni çıkmış, tanıtım yapmak için o kanal senin bu program benim dolaşan yeni yetme popçulara benzetiyorum.

 

Peki ama SONUÇ?

 

Her krizde olduğu gibi sektörün ÇOK BİLMİŞLERİ, kendi PR'larını yapma adına, ya da bir yerlere yaranma adına online canlı yayınlara çıkıp, ki bu canlı yayınları kaçar kişinin izlediği de ortada iken, tabiri caizse boş boş konuşup ahkam kesiyorlar. Kendilerince herksin bildiği çözüm önerilerini sunuyorlar ama uygulama noktasına gelindiği zaman sonuç odaklı bir yaklaşım maalesef göremiyoruz.

 

Açık büfeler tarih olacak, butik otellerin popülaritesi artacak, sezon açılınca şöyle rekor kıracağız, turizmde böyle patlama olacak, iç turizm şöyle artacak vs vs... Bunlar güzel de çalıştıracak personel bulabilecek misiniz?

 

Yaşanan bu kriz ortamında kapıya koyduğunuz turizm çalışanlarınız ne olacak... Bir iki STK ve yönetici dışında maalesef bununla ilgili konuşan ya da çözüm öneren ve üreten yok. Bakanlıklar tarafından açıklanan bazı destek paketleri var ancak onların da yeterli olmadığı ortada.

 

Turizmde sezon öyle ya da böyle açılacak. Dilerim ki sezonda tesislerinizde hani hep bulamıyoruz diye dile getirdiğiniz, ama en ufak krizde de kapının önüne koyduğunuz Nitelikli Personel'i bulur ve çalıştırısınız. 

 

Hem tesislerinizin hem de ülke turizminin geleceği için...

 

Saygılarımla

Volkan ÖZTÜRK

Turizm Medya Yayın Grubu

Medya Grup Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum