Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Zeki AÇIKÖZ

Zeki AÇIKÖZ


AFYON GASTRONOMİNİN DUAYENLERİNİ AĞIRLAYACAK

15 Nisan 2019 - 15:57

Afyonkarahisar, görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İçeriğiyle katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatacak olan 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali için heyecanımız dorukta.

 

26-27 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek festival kapsamında Afyon, gastronominin önemli isimlerini de ağırlayacak.

 

Afyon mutfağını dünyaya tanıtmak amacıyla Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) olarak, Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği (AFPAD) ile birlikte düzenlediğimiz festivalimiz, şimdiden gündeme oturdu. Pek çok yabancı konuğu da misafir edeceğimiz festival, dünya genelinde de büyük yankı buldu.

 

Dünyadan pek çok turizm paydaşının ilgi gösterdiği festivalimize, önemli ülkelerin Büyükelçi ve eşleri de katılım sağlayacak. Türkiye’nin dört bir yanındaki ünlü şefler, festivalimizde bir araya gelerek, Türk mutfağının cevherlerini tüm dünyaya gösterecek.

 

Aynı zamanda dünyaca ünlü 18 ülkeden 40’a yakın şef, etkinliğimiz kapsamında Afyon’da buluşacak.

 

Festivale katılım gösteren şefler, gastro showlar gerçekleştireceği gibi workshoplarla da mutfak sanatının inceliklerini katılımcılara anlatacak. Tamamen gastronomi şölenine ev sahipliği yapacak olan organizasyonumuz, orkestra, bando takımı, dans gösteriyle katılımcılara eğlenceli dakikalar da sunacak. 

 

Afyon’un termal turizmin yanı sıra gastronomi turizminde de büyük bir potansiyele sahip olduğunu anlatmak amacıyla düzenlediğimiz festivalle, Afyon’un coğrafi işaretli ürünleri olan lokum, sucuk, kaymak, patatesli köy ekmeği ve keşkek’in yanı sıra kentin zengin yemek kültürünün tanıtımına da katkı sağlamayı planlamaktayız.

 

Afyon Lezzet Şöleni ile en büyük hedefimiz ise Afyonkarahisar’ın UNESCO Yaratı Şehirler ağına katılmasını sağlamak.

 

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve içeriğiyle diğer gastronomi organizasyonlarına örnek olacak olan festivalimize, herkesi bekliyoruz.

 

Zeki Açıköz

Türkiye Aşçılar Federasyonu

Genel Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum