Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Zeki AÇIKÖZ

Zeki AÇIKÖZ


TURİZMDE ANKARA’NIN EN’LERİ BU SENE ÇOK GÜÇLÜ GELİYOR

05 Nisan 2019 - 15:52

Geçen sene ilki düzenlenen ve Ankaralı turizmciler tarafından büyük beğeni kazanan Turizmde Ankara’nın En’leri Ödül Töreni’nin bu yıl ikincisi, 11 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 

Anadolu ve Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından organize edilen ve Başkent’te fark yaratan otel, restoran, acente ve projelerin derecelendirileceği tören, bu sene yenilikleriyle çok güçlü geliyor.

 

Tüm turizm paydaşlarını bir araya getirmek ve turizmciler arası bağların güçlenmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonun, aynı zamanda Ankara turizminin gelişmesine de katkısı büyük.

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) olarak destek verdiğimiz organizasyon, bu yıl gastronomiye daha da önem vererek, bu kategorideki verdiği ödül sayısını arttırdı. ATİD tarafından belirlenen seçkin jüri üyeleri, bu yıl Ankara’daki restoranları dünya, Türk ve Ankara mutfağı olarak değerlendirdi. Dereceye giren otel ve mutfakları öğreneceğimiz ödül gecesini, heyecanla bekliyoruz.

 

Ankaralı turizmciler tarafından da sahiplenen organizasyonun, restoran ve oteller arasında tatlı bir rekabeti sağlayarak, turizmde kaliteyi çok yukarılara çekeceğine inanıyorum. Turizmde Ankara’nın En’leri Ödül Töreni’nin yeni bir organizasyon olmasına rağmen gösterdiği başarıyla Türkiye’ye de örnek olacağını düşünüyorum.

 

TEBRİKLER PERVİN ERSOY

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Sayın Pervin Ersoy, ülkenin tanıtımı için çok güzel bir projeyi hayata geçirdi. “Her şehri ünlüsüyle geziyorum” projesi kapsamında,  ünlülerle birlikte şehirleri dolaşarak o yörenin tanıtımına destek olmaya çalışan Sayın Pervin Ersoy, Türkiye’nin tanıtımında büyük bir farkındalığı da ortaya koydu.

 

Meslek hayatım boyunca pek çok turizm bakanıyla birlikte çalıştım, ilk defa bir bakan eşinin tanıtım için sahaya indiğine şahit oluyorum.

 

Ülkemizin tanıtımı için eşiyle yarışan ve projesiyle turizme gerçekten büyük katkı sağlayan Sayın Pervin Ersoy’u tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Zeki Açıköz

Türkiye Aşçılar Federasyonu

Genel Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum