• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Zeki AÇIKÖZ

Zeki AÇIKÖZ


TÜRKİYE’NİN TURİZMDEKİ BAŞARILARI

17 Mart 2019 - 20:42

Turizm alternatifleriyle dünyada önemli bir turizm ülkesi olan Türkiye, her geçen gün kedine yeni hedefler koyuyor ve bu hedefleri başarıyla gerçekleştiriyor.

 

Denizden gastronomiye, sağlıktan macera turizmine kadar büyük bir büyüme içinde olan ülkemizin turizmdeki başarıları, dünyada da dikkat çekiyor.

 

Ülkemizin termal sağlık turizm potansiyelini dünyada tanıtma amacıyla yola çıkan Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD), basından takip ettiğim kadarıyla önemli faaliyetler ve organizasyonlar gerçekleştiriyor.

 

Türkiye’nin termal zenginliklerini, şifalı sularını ve sağlık uygulamaları hakkında Rusya’da yoğun bir tanıtım çalışmaları başlatan Dernek, geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Sverdelovsk Federal Bölgesi Vali Yardımcısı Tretyakov Vadim Valeryevich, Eğitim ve Gençler Politikası Bakanı Biktuganov Yuriy İvanovich ve bölgenin iş adamlarını Türkiye’de ağırlayarak bir iş yemeği organize etti.

 

Yemekte dikkatimi çeken bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Basına yansıyan kadarıyla yemekte, Rus misafirlerin Ural Federal Üniversitesi turizm öğrencilerinin ve bölgedeki meslek liseli turizm öğrencilerinin Türkiye’de staj görmeleriyle ilgili bir talepleri olmuş.

 

Aynı zamanda bölgede bulunan ağır sanayi kuruluşlarında çalışan işçilerin 2 hafta olan termal ve rehabilitasyon merkezi hakkının Türkiye’de kullanılması konusu da yemekte konuşulan başka bir önemli konuymuş.

 

TESTUD’un yürütmüş olduğu tanıtım faaliyetlerinin ne kadar başarılı olduğunu, bu organizasyon ortaya koyuyor. Organizasyonda üzerinde durulan konular ve talepler Türkiye’nin turizmdeki önemini de gözler önüne seriyor.

 

Ülkemizin turizmdeki başarılarının diğer devletler tarafından da takdir ediliyor olması biz turizmcileri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor.

 

Turizmde tanıtım çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin turizmde hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar yürüten TESTUD’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Hem bir turizmci olarak hem de Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Saygılarımla

 

Zeki Açıköz

Türkiye Aşçılar Federasyonu

Genel Başkanı

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    1 yıl önce
    Turizm Endüstrisi ZİNCİRİ'nin halkaları olan Sektörler ve STK'ların hepsi önemli ve bunların "sağlam adımlarla uyumlu çalışabilmesi için" gerekli olan Planlı ORGANİZASYON Düzeni eksik kalınca, sürdürülen doğal hatalar da bir türlü tükenmiyor. ANCAK "turizmin bütününün" gerektiği gibi "verimli ve etkili bir şekilde yönetilmeksizin" yapılacak TANITMA Faaiyetlerinin "ne kadar yararlı olabileceği" ise "bir durup, bin düşünmeyi gerektiren" bir husustur! ÇÖZÜM ise; Son 15 Yıldır bir türlü uygulanamayan ve hala 2*Yıllık süresi kalan 2007-2023 Türkiye Turizm Stratejisi'nin ÇAĞDAŞ PRENSİPLERİ'nin Hızla güncellenerek Uygulanmasına bağlıdır. Önemle bilgilerinize..