Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

10 yıldır çözülemeyen Rixos Otel'deki şüpheli ölümle ilgili Tamince zaman istedi!

Olayın yaşandığı 2011 yılında kayıtlara intihar olarak geçen Fettah Tamince'ye ait Antalya'daki Rixos Downtown Antalya isimli otelde staj yapan Burak'ın şüpheli ölümüyle ilgili babası Murat Oğraş 10 yıldır adalet mücadelesi veriyor.

  • Reklam
10 yıldır çözülemeyen Rixos Otel'deki şüpheli ölümle ilgili Tamince zaman istedi!
22 Temmuz 2021 - 21:52
Reklam
Rixos Otellerinin sahibi iş insanı Fettah Tamince, otelinde staj yaparken şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 16 yaşındaki Burak Oğraş'ın babası Murat Oğraş'la bir araya geldi.

Baba Oğraş'ın bir sosyal medya platformu üzerinden mesaj atarak ulaştığı Tamince, görüşme isteğini Murat Oğraş'a iletmesi sonrasında İstanbul'da bir araya gelen Oğraş ve Tamince'nin görüşmesinde avukatları da hazır bulundu. Görüşmede Tamince, baba Oğraş'a kendisinin de bu olayla ilgili mağdur olduğunu ve Burak Oğraş'ın ölümünün aydınlatılması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti.


Tamince ayrıca, avukatlarına talimat vererek, dosyanın savcısıyla görüşme yapılmasını istedi.


Rixos otelde katledilen oğlu Burak için mücadelesinde adaletin sağlanması için katkıda bulunmasını istediği Fettah Tamince'nin samimiyetine inanmadığını belirten Murat Oğraş yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''AKP’ye yakınlığı ile bilinen iş insanı Fettah Tamince ve avukatları ile 10 gün önce görüştük. En son LinkedIn denilen platformdan kendisine biraz vicdanın varsa, adaletin sağlanması için katkıda bulun mesajını gönderdim. İlk defa bana geri dönüş yaparak görüşmek istediğini söyledi. Avukatım ve Fettah Tamince'nin iki avukatı ile birlikte İstanbul'daki ofislerinde toplantı yaptık. Bana ne yapabileceğini sordu. Ben de kendisine dosya savcısı, emniyet müdürü ve siyasilerle görüşmesini, oğlumun katillerinin zaten belli olduğunu, eğer bu konuda samimiyse bize yardımcı olması gerektiğini söyledim. Benden 3 ay zaman istediğini söyledi. Ben de tamam dedim. Ama ben 10 yıldır başlattığım mücadelemi reklam arası vermeyeceğimi ona da anlattım. Fettah Tamince'nin ve avukatlarının verdikleri cevaplar kesinlikle oyalama taktiğiydi. Hiçbirine güvenmediğimi belirtmek istiyorum. Fettah Tamince’nin FETÖ ile irtibatı olduğunu hepsi biliyor. Zaten dosyası da duruyor orada. Tamince kendisine yakın isimleri kullanarak bu dosyayı kapattı.''

Görüşmede Tamince'nin olayla ilgili bu çocuk öldürülmüş yorumunu yaptığını ifade eden Burak Oğraş'ın ailesinin avukatı Oktay Keskin ise yaptığı açıklamada ''Tamince olayla ilgili cinayet diyor ancak açtığımız tazminat davasında avukatları cinayet değil intihar savunması yapıyor.'' ifadelerini kullandı.

Olayın yaşandığı 2011 yılında kayıtlara intihar olarak geçen Burak'ın şüpheli ölümüyle ilgili babası Murat Oğraş, 10 yıldır adalet mücadelesi veriyor. Geçen yılın Ağustos ayında, baba Oğraş'ın tespit ettiği 6 şüpheliden ikisi yeniden ifadeye çağrılmış, o tarihte 43 yaşında olmasına karşın 16 yaşındaki öğrencilerle aynı lojmanda konaklayan şüphelilerden F.P., tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Olayın yaşandığı otelin sahibi Fettah Tamince, o tarihte Fetullah Gülen'e yakınlığıyla biliniyordu. Burak'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten eski Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Amiri Nurullah Güler, şu anda FETÖ üyeliği suçlamasıyla cezaevinde bulunuyor. Dönemin Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, olaydan 10 ay sonra emekli olup Rixos Otel'de yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlamıştı.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum