Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2 bin otel booking.com'a tazminat davası açtı!

2 bin otel, kendilerine imzalatılan sözleşmedeki en iyi fiyat maddesi nedeniyle booking.com hakkında tazminat davası açtı.

  • Reklam
2 bin otel booking.com'a tazminat davası açtı!
01 Nisan 2021 - 20:43
Reklam
Almanya´da 2 bin otel, rekabet kurallarına aykırı olan en iyi fiyat garantisinden dolayı booking.com’dan tazminat istiyor.

2004 yılından itibaren kendilerine başka bir online rezervasyon portalından booking.com'a verdiği fiyattan daha düşük bir fiyat sunmasını yasaklayan sözleşme imzalattığını belirten oteller şirketin rekabet kurallarına aykırı olan bu koşul nedeniyle kendilerinden yüzde 50'lere varan komisyon aldığını belirtirken Almanya Otelciler Birliği booking.com'a dava açan 2 bin otele destek vereceğini açıkladı.


Federal Almanya Rekabet Kurulu 2013 yılında Almanya Otelciler Birliği'nin şikayeti üzerine booking.com´a karşı bir dava açmış ve bu konuda haklı görüldükten sonra booking.com, 2015 yılında sözkonusu olan şartları kontratlarından kaldırmıştı.


Booking.com, 2015 yılına kadar yasal olmayan şartlarda kullandığı ve bundan zarar gören oteller, açtıkları dava ile tazminat almak üzere bir dava daha açtı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum