Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2 turistte mutasyonlu virüs tespit edildi, ülkeye girişler yasaklandı!

Ülkeye gelen 2 turistte yeni tip koronavirüsün mutasyonuna rastlandığı bildirildi.

  • Reklam
2 turistte mutasyonlu virüs tespit edildi, ülkeye girişler yasaklandı!
09 Şubat 2021 - 15:08
Reklam
Yeni tip koronavirüsün mutasyonuna uğrayarak Brezilya'nın Rio de Janeiro ve Amazonas bölgelerinde ortaya çıkan iki türüne Arjantin'de de rastlandığı açıklandı.

Arjantin Sağlık Bakanı Gines Gonzalez Garcia konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Sağlık Bakanlığı, Ulusal Laboratuvarlar ve Sağlık Enstitüleri İdaresi Malbran aracılığıyla Arjantin'de yeni bir koronavirüs varyantı tespit etti. Yakın zamanda Brezilya'dan gelen iki kişide Amazonas varyantı P.1 ve diğer iki kişide Rio de Janeiro P.2 belirlendi. Bu yüzden şubat sonuna kadar ülkeye turist girişi yasaklandı.''


Mutasyona uğrayıp daha hızlı yayıldığı belirtilen İngiltere'de ortaya çıkan koronavirüs varyantına Arjantin'de rastlandığı Ocak ayında açıklanmıştı.


Salgının başlamasından kısa bir süre sonra sınırların yabancılara kapatıldığı Arjantin'de, Ekim ayında turizm amacıyla kara sınırları komşu 5 ülkeye açılmış, ancak virüsün mutasyonu uğrayan yeni türleri nedeniyle Aralık ayında yeni kısıtlamalar getirilmişti.

Arjantin'de ülkeye turist girişini yasaklayan karar şubat sonuna kadar uzatılırken, 1 Şubat itibarıyla Brezilya bağlantılı uçak seferlerini yarı yarıya azaltma önlemi yürürlüğe girdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum