• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2019'da rekor kıran Türkiye için 2020'de 5 milyon turist bekliyormuş!

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca'nın Dünya Gazetesi internet sitesinde yayınlanan açıklamasında akıl almaz bir gafa imza atıldı.

  • Reklam
2019'da rekor kıran Türkiye için 2020'de 5 milyon turist bekliyormuş!
14 Şubat 2020 - 17:17
Reklam

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca'nın Dünya Gazetesi internet sitesinde yayınlanan röportajında akıl almaz bir gafa imza atıldı.

 

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Dünya Gazetesi internet sitesinde yayınlanan 14 02 2020 tarihli açıklamasında akıl almaz bir gafa imza atıldı.

 

''Global bir kriz olmaz ise turizm yine rekorlar kıracak'' başlığıyla yayınlanan haberde POYD Başkanı Atmaca'nın görüşlerine yer verilirken, Atmaca yaptığı açıklamada Ocak ayı erken rezervasyonların çok iyi gittiğini ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10 artış yaşandığını söyledi. 

 

Yeni turizm sezonunda Türkiye'de 5 milyon turist 40 milyar dolar turizm geliri hedeflendiğini anlatan Atmaca, Antalya'ya gelecek turist sayısında da 17-17,5 milyon turist hedeflendiğini kaydetti. Atmaca, ''Normal koşullarda eğer bölgemizde herhangi bir global kriz yaşanmaz ise 2020 yılı turist sayısı ve turizm gelirlerini rekorlar kırarak gerçekleştirebiliriz'' dedi.

 

5 milyon turist hedefi açıklamasının, sektörünün tanınmış ve profesyonel isimlerinden olan Ülkay Atmaca tarafından yapılmamış, Dünya Gazetesi internet sitesinin hatası olduğunu düşündüğünü söyleyen turizm sektörü paydaşları konuyla ilgili olarak Atmaca'nın da açıklama yapması gerektiğini ve haberin de bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre 2019'da, bir önceki yıla göre yüzde 14,11 artışla 45 milyon 58 bin 286 yabancı ziyaretçi ağırlayan Türkiye turizmde yeni bir rekor yılını geride bırakarak, 2019'da toplam 34,5 milyar dolar turizm geliri rakamına ulaştı. Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre ise Türkiye 2019 yılında 52.5 milyon ziyaretçi ağırladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum