Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2019'un en eğlenceli şehirleri belli oldu! Türkiye'den 1 yer listede

Slotsia isimli haber portalı dünyanın birçok kentinde binlerce kişinin katılımıyla yaptığı araştırmada, 2019 yılının en eğlenceli şehirleri belirlendi.

  • Reklam
2019'un en eğlenceli şehirleri belli oldu! Türkiye'den 1 yer listede
22 Ağustos 2019 - 20:11
Reklam

Tatilin en önemli yanlarından biri de kuşkusuz eğlence. Eğlence hayatının kalbinin attığı kentler, çok sayıda turisti çekiyor. Slotsia isimli haber portalı dünyanın birçok kentinde binlerce kişinin katılımıyla yaptığı araştırmada, 2019 yılının en eğlenceli şehirleri belirlendi.

 

Şehirler üzerine araştırma yapan Slotsia isimli haber portalı tarafından yapılan araştırmada dünyanın en eğlenceli şehirleri belirlenirken, listeye Türkiye'den sadece 1 şehir gidi. 

 

İşte 2019 yılının en eğlenceli 10 şehri

 

10- ARJANTİN / BUENOS AİRES 

İddialı bir gece hayatına sahip olan Arjantin'in başkenti Buenos Aires sadece tango ve edebiyatı ile ünlü değil. Kentin en ünlü mekanlarından birisi Niceto in Palermo. Özellikle La Boca caddesinde hafta sonu toplanan insanlar bölgedeki gece kulüplerinde sabaha kadar eğleniyor.

9- TAYLAND / BANGKOK 

Dünyanın en çok turist alan kentlerinden biri olan Tayland'ın başkenti olan Bangkok'ta her bütçeye uygun eğlence bulmak mümkün.

8- TÜRKİYE / İSTANBUL

Son yıllarda düzenlenen festivaller, çeşitli eğlence etkinlikleri ve kutlamalarla sık sık gündemde olan İstanbul da 2019 yılının en eğlenceli şehirleri listesine girmeyi başardı.

7- GÜNEY KORE / SEUL

Kuzey ve Güney Kore olarak 1948 yılında ikiye ayrılmasından sonra Güney Kore'nin başkenti olan Seul ışıl ışıl caddeleri e gece hayatıyla her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor.

6- JAPONYA / TOKYO

Dünyanın en kalabalık kentlerinden biri olan Tokyo, gece hayatıyla da dikkat çekiyor. Reklam panolarıyla ışıl ışıl olan Tokyo, geceleri bambaşka bir kimliğe bürünüyor.

5- MEKSİKA / LOS CABOS 

Meksika'nın eğlence merkezlerinden biri olarak bilinen Los Cabos kenti, listenin 5. sırasına yerleşti.

4- RUSYA / ST. PETERSBURG

Rusya'nın St. Petersburg kenti, mimarisi ve tarihi dokusuyla olduğu kadar eğlence hayatıyla da dikkat çekiyor.

3- SİNGAPUR

Oldukça canlı bir gece hayatına sahip olan Singapur, listenin 3. sırasında yer aldı. Singapur, geceleri sayısız konsere ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

2- MEKSİKA / PLAYA DEL CARMEN

Dünyaca ünlü plajları ve sayısız plaj partileriyle ünlü Meksika'nın Playa del Carmen kenti Karayip Denizi'nin kenarında yer alıyor. 

1- SIRBİSTAN / BELGRAD

Eğlence hayatıyla ön plana çıkan Sırbistan'ın başkenti Belgrad, bu yıl da dünyanın en eğlenceli şehirleri sıralamasının zirvesine oturdu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum