Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2020'de açılacak en iyi tasarım oteller!

Forbes dergisi son sayısında 2020'de açılacak en iyi tasarım otellere yer verdi.

  • Reklam
2020'de açılacak en iyi tasarım oteller!
03 Şubat 2020 - 10:38
Reklam

Forbes dergisi son sayısında 2020'de açılacak en iyi tasarım otellere yer verdi. Kimi lüks restoranları, kimi spa’sı, kimi ise lokasyonu ve tarihi binası ile fark yaratıyor

 

Konaklamak için gitmeseniz bile belki yolunuz bulundukları destinasyonlara düşerse bir yemek ya da kahve molası için uğrarsınız. 

 

İşte 2020'de açılacak olan yılın en tasarım otelleri...İSVEÇ - ROSEWOOD LITTLE DIX BAY

Şubat ayında hizmete girecek olan otelde konsept yeşillik, orman ve ağaç değil, göl ve buz. Lule Nehri'nde (kışları buz tutuyor) kurulan otel ve sağlıklı yaşam merkezinin sadece 12 odası var. Altısı nehrin üzerinde, altısı da karaya bağlı köprüde. Hepsinin nehir manzarası, interneti, terası var. Spa'sı da var ama dileyenler buz gibi nehirde özel tedavi yöntemleri de deneyebiliyor. Restoranında ise İskandinav mutfağının sezonluk yemekleri servis ediliyor. Geceliği bin dolardan başlıyor.

TAYLAND - FOUR SEASONS BANGKOK

Mart ayında Tayland'da açılacak yeni otel pek çok kişinin radarında. 299 oda ile Tayland'ın başkentine yeniden girmeye hazırlanıyor. Üstelik spa'sında dünyanın farklı yerlerinden en iyi eğitmenler farklı tedavi yöntemleri uygulayacak. Yeme-içme bakımından da oldukça zengin bir kompleks olacak. Otelin geceliği 431 dolardan başlıyor.


DANIMARKA - VILLA KOPENHAG

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta nisan ayında Villa Kopenhag hizmete girecek. Üstelik 1912 yılından kalma eski bir posta ve telgraf ofisinin olduğu binada. Otel en popüler restoranlara, alışveriş caddelerine de yürüme mesafesinde. Suitleri ile beraber toplam 390 odalı büyük bir kompleksten oluşan otelin terasında ise şehrin en popüler buluşma mekanlarından birinin açılması planlanıyor.

 

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ - ME DUBAI

Gelecek ay açılacak bir başka otel ise Zaha Hadid'in tasarladığı Dubai'deki ME Dubai. İkiz kulelerde hizmet verecek otel 74 oda, 19 suit ve 94 residence'tan oluşuyor. Eş zamanlı 15 fine-dining restoran da hizmete girecek. Otelin havuzu ve spa'sı ise şehir manzaralı.

İNGİLTERE - LONDRA - THE LONDONER

İlkbaharda hizmete girecek bu otel fikrinizi değiştirebilir. Süper butik otel olarak adlandırılan bu komplekste 350 oda olacak. Ayrıca içinde altı lüks restoran ve bar hizmete girecek. Girişteki lounge bölümünde ise Japon mutfağından örnekler servis edilecek.

 

BOTSVANA - XIGERA SAFARI LODGE

Afrika kıtasının güneyinde yer alan ve denize kıyısı olmayan Botsvana, 2020'de yıldızı en fazla parlayacak yerlerden biri olarak gösteriliyor. Haziran ayında açılacak olan Xigera Safari Lodge'da sadece 12 lüks oda olmasına karşın 105 personel çalışacak. Otelin spa'sındaki deneyim ise tanıtımlarına göre eşsiz olacak. Otelin gecelik fiyatı ise kişi başı 2 bin 500 dolardan başlıyor.

 

JAPONYA - ACE HOTEL KYOTO

Pekin'deki Opposite House'u tasarlayan Kengo Kuma'nın Kyoto'ya tasarladığı dikkat çeken bir başka otel de The Ace Kyoto. Binanın aslı 1920 yapımı. Ve aslına sadık kalınarak yeniden tasarlanmış ve otele dönüştürülmüş. Lokasyon olarak tam da merkezde. Nisan ayında açılması bekleniyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum