Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021'in trendi PCR testiyle seyahat!

Koronavirüs salgını, kış aylarıyla birlikte dünyanın birçok ülkesinde devam ederken salgının en çok etkilediği sektörlerden turizmde 2021 yılı hesapları yapılıyor.

  • Reklam
2021'in trendi PCR testiyle seyahat!
31 Aralık 2020 - 18:15
Reklam
Turizm sektörü ağırlıklı olarak 2021’in 2020’den daha iyi olmasını, Türkiye’de 55 milyona yakın turistin ağırlanan 2019 yılının yüzde 70’ine ulaşılması öngörülürken 2021 yılı için aşıya odaklanıldı.

Salgın sürecinde artık günlük değil anlık reaksiyonlar ve düzenlemeler ile bulaşma riskinin en aza indirilmeye çalışıldığını, bu tedbirlerin ülkelere göre değiştiğini kaydeden turizm sektör profesyonelleri bazı ülkelerin radikal tedbirlerle yurt dışına tamamen kapandığını bazılarının ise karantinalı çözüm uyguladığını belirtti.


Salgın sürecinde ABD sınırlarını tamamen kapatırken, Fransa’ya seyahatin halen mümkün olduğu, İngiltere’de 10 günlük karantina uygulandığı, Rusya’ya ise turist olarak gitmenin neredeyse imkansız olduğu örneklerini veren sektör profesyonelleri genel olarak ülkelerin seyahati tamamen kapamamakla birlikte gelen misafirin sağlık durumunun sorunsuz olduğunu belirten PCR testiyle süreci yönetiğini belirtti.

Kimi ülkeler testleri kendi havalimanlarında yaparken, birçok ülke misafirin seyahatten önce kendi ülkesinde testi yaptırarak uçağa, gemiye, trene, otobüse binmesini istiyor.

Türkiye'de de 28 Aralık 2020 itibariyle havayoluyla 30 Aralık 2020’den itibaren kara ve deniz yoluyla ülkeye giriş yapanlara 72 saati geçmemiş negatif PCR testi şartı getirildi. 1 Mart 2021 tarihine kadar geçerli olacak bu uygulamada, kontrolü sağlamanın yanı sıra ilerleyen dönemler için önemli veriler ortaya konulacak. 

Herkesin aşılanmasının ise bu yaz pek mümkün olmayacak gibi göründüğünü dile getiren sektör profesyonelleri, bu durumda kısıtlı da olsa devam edecek turizm hareketliliğinin 2021 yılında büyük olasılıkla PCR testleri ile mümkün olabileceğini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum