Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2022'ye hızlı giriyor! Türkiye'deki 8 yeni oteli açılış için gün sayıyor

İmzalanan sözleşme, İstanbul'un ve İzmir’in hareketli bölgelerinde yer alan altı dönüşüm ve kullanım amacı değişiklik gösteren yeniden uyarlama projesini kapsıyor.

  • Reklam
2022'ye hızlı giriyor! Türkiye'deki 8 yeni oteli açılış için gün sayıyor
15 Aralık 2021 - 13:52
Reklam
Şehrin çeşitli konsolosluklara ve müzelere ev sahipliği yapan bölgesine yakın bir konumda yer alan Adahan Pera Istanbul ve Autograph Collection otelinin 2022'de açılması planlanırken üç tarihi binadan oluşan DeCamondo Galata Istanbul, Tribute Portfolio Hotel de önümüzdeki yıl açılacak. AC by Marriott İstanbul Old Town ile Legacy Ottoman a Luxury Collection Hotel İstanbul ve Sansaryan Han a Luxury Collection Hotel İstanbul’un ise 2023 yılında açılması bekleniyor. Öte yandan, İzmir kıyı şeridinde inşaatı devam eden yeni AC by Marriott İzmir Karşıyaka otelinin de 2022’de açılması bekleniyor.

Marriott International ile Aktarlı Grup arasında Türkiye'nin önemli lokasyonlarında altı otel açmak üzere sözleşme imzalandı. Sözleşme dahilinde global otelcilik grubunun The Tribute Portfolio markası Türkiye’ye ilk defa giriş yaparken, ülkedeki Autograph Collection Hotels, The Luxury Collection ve AC Hotels portföyleri de genişleyecek.


Adahan Pera İstanbul, Autograph Collection, DeCamondo Galata, İstanbul a Tribute Portfolio Hotel ve AC by Marriott İzmir Karşıyaka otelleri Aktarlı Grup adına Access Hospitality tarafından işletilecek. Portföylerini genişletmek için önemli fırsatların söz konusu olduğunu söyleyen Marriott International Avrupa Otel Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Rosenberg Türkiye’de turizm sektörünün gelişimini desteklemeye kararlı olduklarını belirtirken konuyla ilgili Aktarlı Grup adına konuşan Aydın Aktarlı şunları söyledi:


''Türkiye'ye yeni ve seçkin markalar getirmek için Marriott International ile stratejik iş birliği yapmaktan ve bu kapsamda Access Hospitality ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. İmzalanan altı yeni sözleşme, tüm işletmelerimizde en yüksek tasarım ve kalite standartlarını sağlama ve misafirlerimize birinci sınıf bir deneyim sunma taahhüdümüzün bir göstergesi” dedi.


Turizm, perakende, inşaat ve tarım alanlarında faaliyet gösteren Aktarlı Grup'un turizm sektörüne ilk girişi 1989 yılında Ankara'da açılan otel ile oldu. Bugün itibarıyla üçü İstanbul'da, ikisi Aydın-Kuşadası'nda ve biri Ankara'da olmak üzere altı otel ile faaliyet gösteren ve 2022 yılı itibarıyla İstanbul'da dört, İzmir'de bir otelin eklenmesiyle grubun toplam otel portföyü 11’e ulaşacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum