Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2022 yılının en iyi 10 tatil destinasyonu belli oldu

ABD merkezli seyahat devi Lonely Planet, 2022 yılının en iyi tatil destinasyonlarını belirledi.

  • Reklam
2022 yılının en iyi 10 tatil destinasyonu belli oldu
29 Ekim 2021 - 16:33
Reklam
Koronavirüs salgını sonrasında atılan normalleşme adımları ile birlikte ülkeler yavaş yavaş kapılarını turistlere açmaya başlarken, seyahat acentalarına yönelik rağbet de günden güne artıyor.

ABD merkezli seyahat devi Lonely Planet tarafından yayımlan son kitapta 2022 yılının en iyi tatil merkezleri açıklandı. Lonely Planet’e göre, Umman çölünün gizli mücevherlerinden Belize’nin parlak mavi sularına kadar 2022 yılında yapılacaklar listenizde olması gerektiğini düşündükleri 10 tatil destinasyonu:


10) Dünyanın yedi harikasından biri olan Giza Piramitlerine ev sahipliği yapan Mısır'da piramitlerin en eskisi olan Dozer Piramidi de geçen yıl halka yeniden açıldı.


9) Doğu Afrika’da yer alan Malavi’de filleri, babunları, su aygırlarını ve diğer hayvanları kendi doğal ortamlarında izleyebileceğiniz safariler en popüler aktiviteler arasında.


8) Everest Dağı’na ev sahipliği yapan Nepal'de Everest, macera severler için hala bir cazibe merkezi.

7) ABD merkezli seyahat devi Lonely Planet tarafından yayımlanan kitpata Umman'dan ''Norveç’in dünyada fiyortları olan tek yer olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman Umman’a hiç gitmemişiniz demektir'' şeklinde bahsediliyor.

6) Karayipler’de bulunan ve Birleşik Krallık’a ait bir ada olan Anguilla, cam gibi denizi, lüks otelleri, doğa harikası plajları ve koronavirüs dönemindeki başarısıyla 2022’nin en çok tercih edilen tatil merkezlerinden biri olacağının sinyalini verdi.

5) Doğu Avrupa’da yer alan, içki kültürü ve eğlenceli gece hayatıyla öne çıkan Slovenya ayrıca ülkede gezilmesi gereken doğal güzellikler de sizi oldukça etkileyecek.

4) Maya kalıntılarını keşfetmek, masmavi sularda yüzmek, vahşi yaşamı yakından görmek istiyorsanız Orta Amerika’daki, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Belize'ye mutlaka gitmrlisiniz. Belize, Bariyer Resifi ile ön plana çıkıyor. Avustralya’nın kapılarını turistlere açmasını beklemek istemeyenler için 2022 yılının en popüler seçeneklerinden biri olacak.

3) Hint Okyanusunda, Madagaskar’ın yaklaşık 700 mil doğusunda yer alan ada ülkesi Mauritius, harika golf sahalarıyla kaplı, sayısız su sporu, dağ yürüyüşü sunuyor. Avcılık, kuş gözlemciliği harika yemekler, üç ve dört yıldızlı oteller, dünyanın en iyi botanik bahçelerinden biri, iyi gece hayatı, güzel sahil barları, UNESCO Dünya Mirası Alanları ile 2022’nin en popüler yerleri arasında olacak.

2) Dünyanın en mutlu ülkelerinde hep ilk sıralarda yer alan Norveç, dünyanın en kuzeydeki kayın ormanı olan Bøkeskogen’den fiyortlarına kadar 2022’de en çok tercih edilen destinasyonlardan biri olacak.

1) Lonely Planet kitabının ilk sırasında, Güney Pasifik’teki bu 15 adadan oluşan Cook Adaları yer alıyor. Muhteşem denizi ve su altı dünyasının yanı sıra adadaki yerliler ve korunmuş köyler de turistler için ilgi çekici.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum