Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

5 yılın ardından ilk kruvaziyer gemisi! İşte gelen Rus turist sayısı

Astoria Grande adlı kruvaziyer gemisi ile kente gelen turistler çiçekler ve folklor ekibiyle karşılandı.

  • Reklam
5 yılın ardından ilk kruvaziyer gemisi! İşte gelen Rus turist sayısı
05 Ağustos 2022 - 16:58
Reklam
Trabzon'un turizm potansiyeli yüksek iller arasında yer aldığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan Antalya, İstanbul, Çeşme, Kuşadası limanlarından sonra en büyük liman şehrinin Trabzon olduğunu belirtti.

5 yıl aradan sonra ilk geminin geldiğini kaydeden Erdoğan bundan sonrada bu olumlu havanın devam edeceğini, gelen turistleri Uzungöl ve Sümela'da en güzel şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Trabzon Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Muzaffer Ermiş de son günlerde kente çok sayıda turist geldiğini söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu:


''Rus turizminde bu konuda bir çeşitlilik olarak başlamış olacak. Aynı gemi 6 sefer daha yaparak Trabzon Limanı'na uğrayacak. 2017 yılından sonra ilk gemi olması dolayısıyla bir başka heyecan duyuyorum. Şehrimiz adına da mutluluk verici bir hadisedir. 327 Rus yolcu turistimiz var. 403 mürettebatı var. Bu Soçi merkezli hareket eden bir gemi. Soçi'den Sinop'a oradan da Trabzon'a, bazen de boğazları geçerek Çeşme'ye kadar uzanan bir seyri seferi söz konusu oluyor. Bu anlamda da Trabzon'da umut ediyoruz ki geçmişteki turist hareketliliğine Rus yolcuları da katmış oluruz.''

Trabzon Limanı'na 5 yıl aradan sonra ilk kez gelen kruvaziyer gemideki 327 Rus turist, Trabzon'un tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum