Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

9 yıldır tamamlanamayan 5 yıldızlı otel icradan satışta!

5 yıldızlı 650 yatak kapasiteli olarak planlanan ve temeli 2010 yılına atılan ancak 9 yıldır tamamlanamayan otel icradan satışa çıkarıldı.

  • Reklam
9 yıldır tamamlanamayan 5 yıldızlı otel icradan satışta!
28 Ocak 2020 - 04:40
Reklam

5 yıldızlı 650 yatak kapasiteli olarak planlanan ve temeli 2010 yılına atılan ancak 9 yıldır tamamlanamayan Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki otel inşaatı Şanlıurfa 3’üncü İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından icradan satışa çıkardı.

 

94.7 milyon lira muhammen bedelle Şanlıurfa 3’üncü İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından icradan satışa çıkarılan 5 yıldızlı otel inşaatı ile ilgili yayımlanan ihale ilanında, otelin kaba inşaatının tamamen bittiği, ince işlerinin ise yüzde 90 oranında tamamlandığı belirtildi. İlanda, 34 bin 400 metrekare alan üzerinde yer aldığı belirtilen tesisin durumu ile ilgili şu detaylar paylaşıldı:‘’Yapı 3 bodrum +zemin+ 19 normal kattan oluşan betonarme karkas tarzında inşaa edilmiştir.Genel olarak otel içerisinde otopark, çamaşırhane, elektrik odası, toplantı salonları, mutfak, kapalı otopark, açık ve kapalı yüzme havuzları, hamam, sauna, alış veriş merkezi, şark odaları, lobi, resepsiyon, idari bölümler, yemekhane, kongre merkezi ve otel odaları bulunmaktadır. Yapının 3. bodrum katında havuz, Türk hamamı ve saunalar, 2. bodrum katında yemekhane, çamaşırhane, 1. bodrum katında makine aksamları bulunmaktadır. Zemin kat giriş katı, 1.Kat restoran bölümü ve diğer normal katlarda her katta 12 adet yatak odasının bulunduğu odalar mevcuttur. Otel binasının dış cephesi alüminyum doğrama camekanlı olup, imalatı tamamlanmıştır. Otelin Isıtma ve soğutma sistemi merkezi olarak düzenlenmiştir. Binanın elektrik tesisatı döşenmiştir. Otel Binasının onaylı mimari projesine göre 34.662,00 m2 kullanım alanına sahip olup,34.410,00 m2 otel alanı ve 252,00 m2 ise petrol istasyonu olarak planlanmıştır. Yapılan gözlemsel incelemelerde söz konusu otel inşaatının 90 oranında tamamlandığı kanaatine varılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı Yapı Yaklaşık birim maliyetlerin göre otel 5.sınıf C sınıfı (Oteller ve tatil köyleri (5 yıldızlı) yapı sınıfına girmektedir. Gayrimenkulun geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.’’
 


Otel inşaatının satışı için ilk ihale 10 Mart 2020 tarihinde saat 15.00’te, ikinci ihale ise 8 Nisan 2020 tarihinde aynı saatte yapılacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum