Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB'den Türkiye'ye yönelik flaş turist vizesi kararı!

Alman hükümetinin 01.07.2020 ve Avrupa Konseyi'nin 30.06.2020 tarihli kararları güncellendi.

  • Reklam
AB'den Türkiye'ye yönelik flaş turist vizesi kararı!
16 Ağustos 2020 - 17:52
Reklam

Alman hükümetinin 01.07.2020 ve Avrupa Konseyi'nin 30.06.2020 tarihli kararları güncellenirken başta Almanya olmak üzere, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve İsviçre, Türk vatandaşlarına Avrupa turist vizesi ya da ziyaretçi vizesini tamamen durdurdu.

31 Ağustos'a kadar süreceği belirtilen seyahat yasağı bu kararlarda yer almazken alınan yeni kararların ne zaman kalkacağı da henüz belli değil.Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre 19 Ağustos ya da 26 Ağustos günü yeni bir değerlendirme toplantısı yapılacak ve riskli ülkeler safında olan Türkiye'den gelişlerin mümkün olup olmayacağı masaya yatırılacak. 


Yeşil pasaportlu olanlar da yasaklı listesinde


Alınan yeni karar doğrultusunda seyahat yasağı kapsamında olan yeşil pasaportlu Türk vatandaşları da istediği gibi biletini alıp Avrupa ülkelerine gidemeyecek. Ayrıca gelme olanağı bulanların da mutlaka negatif sonuçlu covid-19  testini ibraz etmek zorunda kalacak. Daha önce iptal edilen D tipi vize randevuları yeniden verilecek. Aile Birleşimi vizeleri kabul edilecek.

Riskli ülkelerden AB ülkelerine ve Almanya'ya gidebilmek için bu ülkenin İstanbul ve Ankara Başkonsolosluğu'ndan D vizesi ve istisnai durumlar vizeleri için randevu alabilecek kişiler şunlar;

Alman vatandaşlarının veya AB ülkesi vatandaşlarının (sadece beraber seyahat etme koşuluyla veya mekansal ayrılık sonrasında Almanya`da tekrar bir araya gelme söz konusu ise) veya Almanya’da ikamet izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının (sadece Almanya`da tekrar bir araya gelme söz konusu ise) uzun süreli hayat arkadaşları, Sağlık personeli ve sağlık araştırmacıları, hasta bakım personeli, mal taşımacılığı ve diğer gerekli sektörlürde çalışan nakliye personeli, görevlerini icra ediyor olmaları durumunda diplomatlar, uluslar arası kuruluş çalışanları, askeri personel, insanı yardım alanında çalışanlar, istisnai durumlarda, aile ziyaretleri, ölüm/cenaze, düğün, çocuğunuzun yakın zamanda Almanya'da doğumu, işveren tarafından Almanya'ya gönderilmiş olan makinelerin/ tesislerin onarımı, bakımı, montajı, Denizciler/Gemiciler, Uluslararası yük taşımacılığında çalışan TIR şoförleri, istisna Akdi kapsamında çalışanlar (belirli koşullar altında)


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum