Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

AB'nin seyahat listesi resmiyet kazandı! İşte 14 ülke

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, 1 Temmuz'dan itibaren 14 ülkeye sınırlarını açma kararı aldı.

AB'nin seyahat listesi resmiyet kazandı! İşte 14 ülke
30 Haziran 2020 - 18:25
Reklam

Türkiye turizm sektörünün de merakla beklediği liste kesinleşti ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, 1 Temmuz'dan itibaren 14 ülkeye sınırlarını açma kararı aldı.

 

Haftalardır süren yoğun müzakerelerin ardından hazırlanan listede yer alan ülkeler resmiyet kazanırken, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Uruguay, Gürcistan, Cezayir, Japonya, Karadağ, Fas, Ruanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland ve Tunus'tan AB ülkelerine seyahate 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek. Koşullu olarak Çin vatandaşlarına da kapılarını açma kararı alan AB, koşul olarak Çin'in de AB vatandaşlarına seyahat izni vermesini bekliyor.

 

Türkiye resmi listede yer almadı

Koronavirüs salgının etkisini sürdürdüğü Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Rusya ve Türkiye gibi ülkeler listede yer almaazken, listenin iki haftada bir güncelleneceği, olağandışı durumlarda takvim dışında güncellemeler yapılabileceği belirtildi.

 

Küresel koronavirüs salgınını kontrol altına alma amacıyla İrlanda dışındaki tüm AB ülkeleri ile İsviçre, Norveç, Liechtenstein ve İzlanda, Mart ayı ortasında AB'ye zorunlu olmayan seyahatleri yasaklama kararı almıştı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum