Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

AB seyahat listesini güncelledi! 7 ülke için seyahat kısıtlamaları kalkıyor

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri koronavirüs (Covid-19) nedeniyle seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini güncelledi.

  • Reklam
AB seyahat listesini güncelledi! 7 ülke için seyahat kısıtlamaları kalkıyor
18 Aralık 2020 - 14:25
Reklam
AB Konseyi, en son 22 Ekim’de güncellediği seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının tavsiye edildiği ülkeler listesinin son halini yayımladı.

Yayımlanan son listeye göre, salgın tedbirleri kapsamında Mart ayında tamamen kapatılan AB dış sınırları, Avustralya, Japonya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore ve Tayland’a kademeli olarak açılacak. AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çin’e de sınırlar açık olacak.


Bununla birlikte listede yer almayan bütün ülkelere AB ülkelerinin seyahat kısıtlamaları devam edecek.


Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre söz konusu liste, ülkelerdeki koronavirüs vaka sayılarının durumuna ve kısıtlayıcı tedbirlere göre tekrar güncellenecek.

Bu durumda, listede yer almayan ve AB’den resmen ayrılan İngiltere’ye de yıl bitimine kadar uygulanan geçiş sürecinin bitmesiyle seyahat kısıtlaması uygulanacak.

AB, mart ayında salgının yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre’ye zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirmişti. Üye ülkeler için bağlayıcılığı bulunmayan liste, “tavsiye” niteliği taşıyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum